טיפול CGF לשיער

טיפול CGF הוא טיפול חדשני הזוכה לפופולריות רבה. זהו טיפול המעודד תהליכי התחדשות טבעיים ומביא איתו יתרונות על פני הטיפולים הקיימים. הוא משמש לטיפול בנשירת שיער והתקרחות, וגם למילוי עור הפנים והתחדשות העור. טיפולים אלו נחשבים למתקדמים ואפקטיביים ביותר, ומצד שני גם בטוחים.
תוכן העיניינים
טיפול CGF לשיער

טיפול CGF הוא טיפול חדשני הזוכה לפופולריות רבה. זהו טיפול המעודד תהליכי התחדשות טבעיים ומביא איתו יתרונות על פני הטיפולים הקיימים.  הוא משמש לטיפול בנשירת שיער והתקרחות, וגם למילוי עור הפנים והתחדשות העור. טיפולים אלו נחשבים למתקדמים ואפקטיביים ביותר, ומצד שני גם בטוחים.

אז מהו טיפול CGF, כיצד הוא מתבצע וכל מה שצריך לדעת על התהליך.

CGF (Concentrated Growth Factor) היא שיטה המתבססת על מילוי פלאזמה הנלקחת מהמטופל עצמו ומוזרקת אל האזורים שבהם אנו רוצים לטפל. טיפול זה מסייע להתחדשות רקמות וריפוי. הטיפול מפעיל מנגנון ביולוגי המעודד יצירת תאים פיברולסטיים ומעודד את הטרופיזם (הזנת הרקמות), ומשפר את זרימת הדם המקומית. בזכות תכונות אלו הוא מתאים לשימוש בטיפולים רבים כמו נשירת שיער וטיפולים למיצוק העור והעלמת קמטים.

בטיפולי עור הוא ממריץ את ייצור הקלוגן והאלסטין וכך מתקבל עור מוצק ובעל מראה צעיר ביחס למצב הקודם.  טיפול זה הוא אחד מטיפול האנטי איג‘יינג המתקדמים ביותר, והוא מומלץ גם לנשים צעירות בתור טיפול המונע הופעת קמטוטים. טיפול CGF אינו כמו מחומרי מילוי אחרים מכיוון שהוא מבוסס על התהליכים הביולוגיים של הגוף; כאן הגוף הוא זה הבונה את הרקמות ומוסיף את הנפח, וכך זה נעשה בצורה טבעית יותר המתאימה לעור הפנים, ללא הסכנות של מילוי יתר או מילוי שאינו תואם לתווי הפנים.

לקיחת דם
לקיחת דם

מהו CGF

CGF הוא תרכיז גורמי גדילה אשר הופקו מדם המטופל. אין כאן שום שימוש בחומר סינתטי הזר לגוף, אלא חומרים שמקורם בדם שנלקח מן המטופל.

לצורך הטיפול נלקח דם מהמטופל, בהליך פשוט בדיוק כמו כל בדיקת דם רגילה. לאחר מכן הדם עובר תהליך זיקוק באמצעות צנטריפוגה המזקקת את גורמי הגדילה שבדם. מדובר בתהליך ארוך יחסית, והוא בעל יעילות מחקרית מוכחת.

התהליך דומה לטיפולי PRP בלקיחת הדם, אך שונה אופן זיקוק הפלסמה. אין כאן שום תוספת כימית במהלך התהליך והתוצאה היא חומר בעל כושר הדבקה טוב יותר, חוזק מתיחה וצמיגות גבוהה יותר מאשר PRP.

ה-CGF היא מטריצה אורגנית עשירה בפיברין ומכילה גורמי גדילה, טסיות דם, לויקוציטים ותאי גזע CD34+ המסייעים בתהליך ההתחדשות.  בנוסף יש בתרכובת תאים אימונולוגיים היעילים בוויסות דלקות ומזעור הסיכון לזיהום. הוא אפילו מסייע לבניית עצם, ולכן יש לו שימושים גם בתחומים אחרים מלבד הטיפולים האסתטיים.

מלבד טיפולים אסתטיים כמו טיפולי עור וטיפול בנשירת שיער, לטיפול CFG יש גם שימוש בתחום רפואת השיניים והאורתופדיה.

דם אחרי שעבר סירקוז, לפני הוצאת ה-CGF
דם אחרי שעבר סירקוז, לפני הוצאת ה-CGF

טיפול למלחמה בנשירה והתקרחות

רבים, גברים וגם נשים, סובלים מנשירת שיער ותופעת ההתקרחות; דבר הגורם לנו לאי נוחות ומערער את הביטחון העצמי שלנו. השיער הוא חלק מהמראה החיצוני שלנו, אנו רגילים אליו ואיתו אנו מרגישים בנוח. אך כאשר אנו מתחילים לאבד את השיער, הדבר גורם לנו למצוקה רבה ואנו מחפשים אחר פתרונות. טיפול CGF הוא הטיפול שיכול לעצור את נשירת השיער.

בניסיון למנוע את נשירת השיער וההתקרחות אנשים מנסים אמצעים שונים, חלקם תרופות סבתא שלא עוזרות וחלקם הם הליכים יקרים ועתירי סיכונים כמו השתלות שיער. טיפול CGF לנשירת שיער והתקרחות יכול למנוע מכם את כל אותם טיפולים יקרים ועתירי סיכונים.

בניגוד להשתלות שיער בהן ישנה תקופת התאוששות ארוכה, וחודשים רבים עד שרואים תוצאות, כאן אין צורך בתקופת התאוששות ולא צריך לנקוט באמצעי זהירות לאחר הטיפול – ישנה חזרה מלאה לשגרה מיד מהיציאה מהקליניקה.

ומכיוון שאין כאן שום שימוש בחומר זר לגוף, אלא חומר שהופק מתוך דם המטופל, הטיפול הוא בטוח וללא סכנה של תופעות אלרגיות או תופעות לוואי כלשהן.

המחקרים מראים כי הגורם העיקרי לנשירת שיער נובע מהפגיעה בכלי הדם הפרי-פוליקלוריים וחוסר איזון בגורמי הגדילה המשפיעים על מחזורי הצמיחה של השיער. טיפול CGF נותן מענה בדיוק לבעיה הזו.

טיפול CGF להתקרחות עושה שימוש במשאבים הטבעיים של הגוף, בעזרתם הוא מעודד תהליכי התחדשות באופן טבעי. בפלזמה המרוכזת שמוזרקת לקרקפת ישנם גורמים המעודדים גדילה והתחדשות. הם מביאים ליצירת כלי דם המזינים את הרקמות ובכך מחזקים את זקיקי השיער. לא רק שטיפול CFG מסייע למנוע נשירה, הוא אף מעודד צמיחה של זקיקי שערות שנחלשו.

הטיפול ב CGF מביא לתוצאות ארוכות טווח. תהליכי ההתחדשות נמשכים מספר חודשים ועד שנה לאחר הטיפול. לקבלת התוצאה האופטימלית, מומלץ לבצע סדרה מרוכזת של 3-4 טיפולים, אחת ל 4-8 שבועות. ולאחר מכן טיפול תחזוקה אחת ל 6 חודשים עד שנה, בהתאם לצורך.

טיפולי CGF מומלצים לצורך טיפול בנשירת שיער, שיער דליל, החלשות השיער, ואבדן החיוניות של השיער.

שאיבת השכבה הרלוונטית לטיפול
שאיבת השכבה הרלוונטית לטיפול

איך מתבצע הטיפול

טיפול CGF מתבצע באופן דומה לטיפול PRP. ההבדל העיקרי הוא התהליך של זיקוק גורמי הגדילה מהדם באמצעו צנטריפוגה מתקדמת ותהליך ארוך יותר.

בשלב הראשון אנו לוקחים דם מהמטופל; מדובר בכ-50-55 מ“ל דם, באופן דומה לבדיקת דם סטנדרטית. לאחר מכן מכניסים את הדם לצנטריפוגה. שם מתבצע תהליך בעל 4 שלבים במהירויות שונות. בסוף התהליך הדם מפורד ל 3 שכבות: השכבה התחתונה היא שכבת תאי האם האדומים, מעליה שכבת הלויקוציטים ולבסוף שכבה המכילה CGF ופלזמה דלה בטסיות דם.

לאחר שמתקבל החומר המזוקק הוא מוזרק לרקמות באמצעים שונים על פי שיקול דעתו המקצועי של הרופא. ניתן להשתמש באקדח הזרקה, קנולה או מחטים דקיקות, ולעיתים טיפול אחד יכלול בתוכו שילוב של שיטות הזרקה שונות. יש צורך באבחון מקדים על מנת לקבוע מהם האזורים המיועדים להזרקה ומהן הכמויות הדרושות.

הטיפול עצמו נמשך כ 45-60 דקות.

הזרקת CGF לקרקפת (במקרה זה, עם אקדח U225)
הזרקת CGF לקרקפת (במקרה זה, עם אקדח U225)

מהם היתרונות של טיפול CGF

  • מתאים למגוון שימושים  הכוללים התחדשות העור והעלמת קמטים, חיזוק השיער ועידוד צמיחת שיער וגם תהליכים רפואיים שונים.
  • טיפול CGF מתבסס על חומר מילוי טבעי שנלקח מהמטופל עצמו. מסיבה זו הוא בטוח לשימוש ואינו גורם לתגובות תנגודת של הגוף.
  • באמצעות טיפול CGF ניתן לכסות אזורים נרחבים בטיפול אחד.
  • הטיפול מחזיק מעמד זמן רב, עד שנה.
  • באמצעות טיפול CGF מאיצים תהליכים טבעיים בגוף.
  • מאפשר להימנע או לעכב מאד טיפולי השתלת שיער.
  • חזרה מיידית לשגרה ללא צורך בתקופת התאוששות והחלמה.
  • כמה עולה טיפול CGF

בשל מורכבות ההכנה של התרכובת, כ-60% יותר זמן מטיפולי PRP, העלויות הן מעט גבוהות יותר. סדרה של 3 טיפולים עולה 4000 ש“ח, וטיפול בודד עולה 1600 ש“ח.

טיפול CGF יכול לחסוך מכם את הצורך בטיפול השתלות שיער יקרים ועתירי סיכונים.

אם אתם סובלים מנשירת שיער מוקדמת ובעיות התקרחות, אין צורך לחיות עם הבושה. אין צורך לנסות להסתיר את ההתקרחות או להוציא כספים על מוצרים שיעילותם מוטלת בספק כמו שמפו ודומיו המשפיעים באופן חיצוני בלבד ואינם חודרים לרקמות.

באמצעות טיפול CGF אנו יכולים לנצל את המנגנונים הביולוגיים הטבעיים של הגוף לטובתנו. אנו יכולים להפעיל את תהליכי ההתחדשות הטבעיים של הגוף. בטיפול זה החומר מוזרק ישירות לרקמות ולכן הוא יעיל יותר מכל טיפול חיצוני.

רוצים לעצור את הנשירה וליהנות משיער בריא וחזק? אתם מוזמנים לפנות אלינו למרפאה ולשמוע עוד על טיפול CGF לנשירת שיער.

הטיפולים מבוצעים על ידי אנשי מקצוע בכפוף לכל דרישות משרד הבריאות.

ליצירת קשר בנושא הזרקת CGF גדילה: 058-4664664

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות prpclinic

PRP clinic הינה קליניקה המתמחה בטיפולים אסתטיים והזרקות PRP, iPRF, PRGF, CGF ומזותרפיה בתל אביב ובחיפה:

טיפולים ריגנרטיביים