PRP לירך

יש לך כאב בירך ? חושב איך PRP לירך יכול לעזור לך ? הגעת למקום הנכון ! "לגוף יש יכולת מדהימה לרפא את עצמו". בטח שמעתם את המשפט הזה רבות בעבר, ולא ממש הבנתם למה התכוון המשורר. אז הנה, אנחנו נסביר - הגוף מלא בחומרים ומנגנונים שתפקידם לרפא, לאחות ולאלחש במידה וקיימת פגיעה או פציעה כלשהי בכל אחת מן הרקמות והאיברים. אנחנו אולי לא עוצרים לחשוב על כך ביום יום - אך הגוף הוא באמת מכונה מדהימה, שמתקנת ומרפאת את עצמה בכל יום מחדש.
תוכן העיניינים

ומה אם היינו אומרים לכם כי הרפואה המודרנית מצאה דרך לרתום את תהליכי הריפוי הטבעיים הללו לטובת שיקום מואץ של פציעות, וכן להקלה על הכאב? הכירו את זריקות ה-PRP. טכניקה שהוכחה כיעילה במיוחד באזורים מסוימים בגוף – כשהירך היא אחת מהם.  

מהו PRP אורטופדי? 

זריקת PRP עושה שימוש בטסיות דם – אשר מצויות בדם, כמובן, ומלאות בחומרים שנועדו לעזור לגדילה ולקרישת דם. תחשבו על זה: כשאתם נפצעים, מתחיל לרדת לכם דם, ובאיזשהו שלב הפצעים שהתקבלו מתחילים להגליד ולהפוך למוצקים. התהליך הזה, שנקראה קרישת דם, מתקיים בזכות הטסיות המרכיבות את הדם. אכן מופלא. 

בטיפול PRP, הרופא לוקח מכם דם – במטרה לאסוף ממנו את טסיות הדם ולהזריק אותם למקום הפצוע או הכואב שלכם. הוא מפריד בין הטסיות לחלקי הדם השונים בעזרת מכונה הנקראת צנטריפוגה. הליך לקיחת הדם עצמו לא נעים, אך לא נורא: הוא זהה לבדיקת דם. כאמור, הנוזל שמתקבל לאחר הזרקת חומרי הדם מוזרק בחזרה אל האזור שכואב לכם במטרה להחיות, להצעיר, לתקן, לרענן ולרפא את החלקים הפגומים בעזרת קסמן של טסיות הדם. 

זריקות PRP לירך – שלבי ביצוע הטיפול

השלבים הם:
1. נטילת דם מהמטופל – מבוצע מהוריד ביד בדומה לתרומת דם.
2. הכנסת הדם לצנטריפוגה.
3. מזוקקות מהדם טסיות עשירות בפלזמה שמופרדות משאר מרכיבי הדם.

4. הרופא מזריק ה-PRP ישירות לירך הפגועה.

תהליך ביצוע PRP

 PRP לירך – להתראות, בורסיטיס של מפרק הירך 

עכשיו, כשהתחלתם להבין את המנגנון העומד מאחורי זריקות ה-PRP, אתם בטח שואלים אילו אזורים בגוף מגיבים הכי טוב לטיפול. אז התשובה שלנו היא: כולם. טיפול PRP משמש למטרות אורטופדיות – אך גם להצערת העור, לעידוד צמיחה מחודשת של שיער בקרקפת ואפילו לטיפול באין אונות

מבחינת PRP לירך, ההזרקה תתבצע באזור מפרק הירך – כי  PRP הוא טיפול מעולה למפרקים. מטופלים רבים מגיעים בשל בורסיטיס של מפרק הירך. מצב זה מתרחש כאשר הבורסה (לא זו שברמת גן – זו שנמצאת בחלק העליון של עצם הירך, ואחראית על ייצור והכלת הנוזל הסינוביאלי, שמפחית את החיכוך בין עצמות ורקמות) הופכת למודלקת. 

התוצאה של בורסיטיס היא כאבים חזקים בירך

אם זה לא מספיק – הכאבים מוקרנים גם לאזור הגב התחתון, הישבן המפשעה והברך. הזרקה של PRP לאזור הבורסיטיס – בעזרת אולטראסאונד, שיעזור לרופא לאתר אותו – תביא הקלה משמעותית למטופל, וגם תעזור לו לאחר מכן בטיפולי הפיזיותרפיה, שהם הטיפול המסורתי לבורסיטיס. כי מי יכול ללכת לפיזיותרפיה עם כאבים חזקים, וחוסר מוביליות מוחלט בירך? 

כאב ירך. צילום: רון לח
כאב ירך. צילום: רון לח

אם כן, אחד היתרונות הבולטים של זריקות ה-PRP היא האופן שבו זו משתלבת בטיפולים משלימים אחרים, כשפיזיותרפיה היא אחת מהם. ברגע שהכאב פוחת, וניתן להזיז שוב את הגוף, הטיפול בו מתחיל להיות קל יותר, ניתן להזיז את האיברים, למתוח ולהגמיש את השרירים – ולהחזיר את האזור הפצוע להיות כפי שהיה. 

למה מומלץ להגיע לטיפול אצל רופא אורתופד מומחה ל-PRP? 

קיימים מספר רופאים בארץ המתמחים בכל הקשור ל-PRP אורטופדי – אבל אין ספק כי בשל חדשנותו של הטיפול, יש ללכת לרופא מומחה במיוחד. לנו יש רופא מושלם עבורכם- רופא שחרט על דגלו להפיץ בעולם את נפלאות ה-PRP – דהיינו, את נפלאות הריפוי העצמי של הגוף.

הרופא שאנו מדברים עליו עבר השתלמויות וקורסים אצל טובי המומחים ברחבי העולם, ואף טיפל באופן אישי בכדורגלני העילית של קבוצת בארסה (ברצלונה) ומשמש כראש הוועדה האירופאית לטיפולים אורתוביולוגים. 

אגב, שתדעו- זריקות PRP הן "הסוד הקטן" של ספורטאים ברחבי העולם, הסובלים מפציעות ושחיקות רבות הנובעות מן העומס הרב שכרוך בלהיות ספורטאי מקצועי. תאמינו לנו – מה שטוב לטייגר וודס וקובי בריאנט – הידועים כשמשתמשים נלהבים של PRP אורטופדי – טוב גם לכם. 

רוצה לדבר ? מלא את הפרטים או התקשר: 058-466-4664

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות prpclinic

PRP clinic הינה קליניקה המתמחה בטיפולים אסתטיים והזרקות PRP, iPRF, PRGF, CGF ומזותרפיה בתל אביב ובחיפה:

טיפולים ריגנרטיביים