ריגנרה

תוכן עניינים

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

גברים רבים בארץ ובעולם סובלים מנשירת שיער והתקרחות. נטייה גנטית בשילוב עם גורמים סביבתיים ושינוי בסגנון החיים, גורמים יחד לנשירת השיער להתעצם הן בהיקפה ואין בגיל הממוצע שבו היא מתחילה להופיע. בשנים האחרונות ההתקרחות מתקדמת באופן יחסית מהיר, מרגע שנשירת השיער מתחילה להופיע, היא הופכת למשמעותית מאד ובולטת בתוך זמן קצר יותר.

לתופעת ההתקרחות נמצאו פתרונות מגוונים, במהלך השנים, הפתרון הוותיק ביותר הנו חבישת פאה, פתרונות נוספים כוללים שימוש בתרופות, טיפול PRP, iPRF, השתלות שיער. קיימים תרופות סבתא פחות מוכחות כמו המשחה של פארוק מאלכס חולה אהבה, אבל עליה בחרנו שלא לעסוק כרגע.

במקרה זה אנו נתמקד בריגנרה. ריגנרה הינה טכנולוגיה שפותחה באיטליה ומהווה פתרון למקרים מגוונים, לדוגמא: ניתוחי שיניים, טיפול בפצעים קשים לריפוי, אלופציה אנדרוגינית ובכירורגיה פלסטית. אנו נדון כאן בנושא ההתקרחות הגברית והנשית והיישום של הטכנולוגיה בתחום שיקום השיער.

 

מזרקי ריגנרה מוכנים להזרקה
מזרקי ריגנרה מוכנים להזרקה

 

ריגנרה הנו טיפול רפואי מקבוצת הטיפולים שבהם נלקח חומר מהגוף ומוזרק חזרה לגוף, בדומה למה שמבוצע ב-PRP  רק שבמקרה זה לא מדובר במיצוי תאים מהדם אלא מהעור. במהלך הטיפול מוצאת חתיכת עור קטנה מאזור העורף, אזור שבו יש הרבה אספקת דם, העור שנקצר מועבר במכונה מיוחדת שמבצעת תהליך טחינה והופכת אותו לתמיסה שלאחר מכן מוזרקת לאזור המקריח. היתרון הבולט של הטיפול הוא השימוש בתאים שיוצאים מהעור ומוזרקים לעור, בשונה מתאים שמקורם בדם, לטיפול יש בדרך כלל השפעה ארוכה יותר.

אז מה בעצם ההליך המתבצע ?

הטיפול מתחיל בכך שהרופא מרדים את האזור שממנו נלקח שתל העור, לרוב מדובר באזור בעורף של המטופל, ולאחר מכן הרופא מוציא באמצעות מחט מיוחדת שתלי עור קטנים. השתלים מוכנסים לתוך מכשיר ריגנרה, שטוחן את הרקמות בתוך תמיסה וממצה מהן תמיסה שמדוללת לאחר מכן במים פיזיולוגיים. החומר שנוצר לבסוף מוזרק בחזרה לקרקפת לאזור מדולל השיער.

למי טיפול ריגנרה מתאים ?

הטיפול מתאים לאנשים שיש להם שיער דליל (אך קיים) והם מעוניינים לשפר את חוזקו, להפחית את נשירתו, לשפר את בריאותו ועוביו. הטיפול אינו מיועד לאנשים שלהם אין שיער כלל, קרחים לחלוטין, במקרה כזה טיפול ריגנרה אינו יעיל. הטיפול מתאים לגברים ולנשים כאחד.

באם קיים דילול משמעותי באזור מסויים, יש להניח שטיפול ריגנרה לא יסייע להצמיח שיער חדש ולהשפיע על צפיפות השיער אך לטיפול ריגנרה יש יכולת לשמר את הקיים. בכל מקרה, כדי להשיג תוצאה מיטבית במקרה מסוג זה, ככל הנראה שיהיה צורך בהשתלת שיער.

הזרקה לקרקפת
הזרקה לקרקפת

למה אני יכול לצפות ?

על פי מחקרים שבוצעו בנושא, הוצג שיפור נאה בכמות הזקיקים וצפיפות השיער. תחילת ההשפעה נכרת לאחר כחודש מיום הטיפול. נראה שנשירת השיער נעצרת לפרק זמן ארוך ושבמהלך השנה שלאחר הטיפול מופיעה צמיחה חזקה יותר משהייתה עם שיער עבה, חזק ובריא בהרבה.

מה ההבדל בין ריגנרה להשתלת שיער ?

ריגנרה ככלל הנו טיפול הנועד לשמר ולשפר את המצב הקיים ובכך למנוע או להאט את נשירת השיער הקיים, להביא לצפיפות גדולה יותר ולחוזק השיער הקיים. לעומת זאת, כאשר השיער כבר אינו קיים או שהנו מאד דליל, ריגנרה כבר אינה מספיקה לצורך ההשתלטות על המצב ואם נרצה לראות שינוי משמעותי במצב הקרקפת, מכורח המציאות, יהיה צורך בהשתלת שיער. מה שכן, לאחר ההשתלה, יש צורך ברור לשפר זרימת דם לאזור המושתל, את זה ניתן להשיג באמצעות משפרי זרימת דם כמינוקסידיל, שימוש ב-PRP או iPRF וכמובן, ריגנרה.

יש לציין כי הטכנולוגיה החלה את דרכה בשנת 2013 ומאושרת ע״י ה-FDA ו-CE.

ליצירת קשר בנושא ריגנרה: 058-4664664

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות prpclinic

PRP clinic הינה קליניקה המתמחה בטיפולים אסתטיים והזרקות PRP, iPRF, PRGF, CGF ומזותרפיה בתל אביב ובחיפה:

טיפולים ריגנרטיביים

אפשר ללמוד כאן עוד!

טיפול CGF לשיער

טיפול CGF הוא טיפול חדשני הזוכה לפופולריות רבה. זהו טיפול המעודד תהליכי התחדשות טבעיים ומביא איתו יתרונות על פני הטיפולים הקיימים.  הוא משמש לטיפול בנשירת

קרא עוד >>

טיפול PRGF לנשירת שיער

טיפול PRGF הוא טיפול המבוסס על הזרקת פלזמה עשירה בגורמי גדילה אל תוך הרקמות בהן אנו רוצים לעורר תהליכי התחדשות וריפוי. זהו הליך מתקדם המבוסס

קרא עוד >>

טיפול PRP לשיער – זריקות טסיות עשירות בפלזמה

משנה לשנה אחוז הגברים והנשים המקריחים בישראל עולה. היום האחוז גבוה מאד וממשיך לעלות. הסיבות להתקרחות מגוונות וכוללות בין היתר סטרס, זיהום אוויר וכמובן נטייה גנטית לנשירה. טיפול באמצעות PRP נחשב לטיפול חדשני ומתקדם מאד. בשנים האחרונות טיפול PRP לשיער תפש תאוצה בכל רחבי העולם והפך לטיפול מוכר לטיפול בנשירת שיער אצל גברים ונשים. הטיפול הנו גם טיפול המשך נפוץ מאד לאחר השתלת שיער וגם לטיפול לפני השתלת שיער לצורך מניעת שוק לוס.

קרא עוד >>