טיפול PRGF לנשירת שיער

טיפול PRGF הוא טיפול המבוסס על הזרקת פלזמה עשירה בגורמי גדילה אל תוך הרקמות בהן אנו רוצים לעורר תהליכי התחדשות וריפוי. זהו הליך מתקדם המבוסס על טיפולי PRP, אך לוקח את הטיפולים צעד אחד קדימה. ע״פ מחקרים, אף גורם לתוצאות טובות יותר.
תוכן העיניינים

שלב ראשון – לקיחת דם
שלב ראשון – לקיחת דם

אנו משתמשים בטיפול PRGF לצורך טיפול בהתקרחות ונשירת שיער. באמצעות הטיפול אנו יכולים לעצור את נשירת השיער, לעודד את מחזור צמיחת השיער ולהעניק לכם שיער בריא וחזק יותר. אך טיפולים בנשירת שיער הם רק אחד מהיישומים הקיימים לטיפולי PRGF; למשל הרפואה מרבה להשתמש בטיפולים אלו לצורך ריפוי פציעות ספורט. שם הספורטאים נהנים מאפקטיביות גבוהה וחזרה מהירה לפעילות ספורטיבית.

הסוף לנשירת השיער

הנושא של נשירת שיער והתקרחות מטריד אנשים רבים. אנו נוטים לייחס את נושא ההתקרחות לגברים בלבד, אך גם נשים סובלות מהבעיה. במקרה שלהן, הבעיה מלווה במקרה שלהן בבושה וחוסר נוחות גדולה. נשירת השיער מערערת לנו את הביטחון וגורמת לנו למצוקה רבה. אך במקרים רבים אנו פשוט חסרי אונים אל מול התהליכים הטבעיים המתרחשים בגוף. נאלצים לחיות עם תחושת חוסר הנוחות.

אז לא חייבים להשלים עם המצב ! כיום ישנם פתרונות יעילים לצורך התחדשות הקמות וחיזוק זקיקי השערות. באמצעותם ניתן לתת ענה לאיבוד השיער ותופעת השיער הדליל.

הוצאת הדם מהצנטריפוגה לפני שאיבת הפלסמה
הוצאת הדם מהצנטריפוגה לפני שאיבת הפלסמה

מהו העיקרון מאחורי טיפול PRGF

העיקרון מאחורי טיפול PRGF הוא הפעלת המנגנונים הטבעיים של הגוף לצורך האצת תהליכי ריפוי והתחדשות. בהליך זה אנו מזריקים אל המטופל פלזמה עשירה בטסיות דם, הנלקחות מהמטופל עצמו, והן אלו הגורמות להליכי הריפוי וההתחדשות של הרקמות.

בהקשר של טיפול PRGF הוא שונה מפתרונות אחרים באופן מהותי. למשל רבים משתמשים בתכשירים חיצוניים למריחה על השיער. אלו הם תכשירים העשירים בוויטמינים ומינרלים חשובים לשיער. למרות שהדבר נכון, בפועל היכולת שלהם להיספג ברקמות היא מוגבלת למדי, וגם אין ביכולתם לשנות את המצב בצורה מהותית.

הוצאת הפלסמה מהמבחנה
הוצאת הפלסמה מהמבחנה

אחרים פונים לפתרונות של השתלת שיער

אלו כמובן יקרים ועתירי תופעות לוואי. אך גם אם נשים את אלו בצד, גם כן אין התמודדות עם הבעיה עצמה – זקיקי השערות הקיימים נחלשים ויש ברקמות מעט פעילות של כלי דם.

טיפול PRGF תוקף את הבעיה באופו ישיר. הוא גורם לכל האזור להתחיל להתחדש, דבר הבא לידי ביטוי בבניה של כלי דם, ואלו חשובים ביותר מכיוון שהם מספקים את החומרים המזינים לזקיקי השערה. כתוצאה מכך זקיקי השערה מתחדשים ומתחזקים ומחזור הצמיחה של השיער מתעורר לחיים.

זיקוק פלסמה עשירה בגורמי גדילה

טיפול (PRGF) Platlets rich with growth factors מבוסס על PRP. במקרה זה, הטסיות משופעלות לצורך שחרור תוכנן הכולל גורמי גדילה המוזרקים אל רקמות הקרקפת. אחוז גורמי הגדילה באופן הזה גבוה משמעותית מטיפול PRP רגיל וכן מטיפול PRF. גורמי הגדילה הללו נמצאים באופן טבעי בדם בתוך הטסיות, אך עלינו לזקק את הטסיות, לרכז אותן ובנוסף להפעיל אותן, ולאחר מכן להזריק באזרים בהם אנו רוצים לטפל.

טיפול PRGF מתבצע באופן הבא:

  1. דגימת דם של המטופל – בשביל לזקק את הפלזמה העשירה אנו צריכים לקחת דם מהמטופל. מדובר בכמות קטנה של 9 מ“ל כפול 6 מבחנות. באופן דומה לבדיקת דם שאתם עשויים לעבור בקופת החולים; דקירה קטנה וזה נגמר.
  2. שימוש בצנטריפוגה – הפרדת הפלזמה העשירה מהדם נעשית באמצעות צנטריפוגה משוכללת המסובבת את המבחנה במהירות גבוהה מאוד ובסדרת פעולות בעלות מהירות משתנה. כתוצאה מכך הרכיבים של הדם מופרדים.  אנו מקבלים בתוך המבחנה שכבות שונות הכוללות שכבת כדוריות דם אדומות, שכבת כדוריות דם לבנות, פלזמה עשירה בטסיות דם, ופלסמה ענייה בטסיות דם.
  3. שאיבת שכבת הפלסמה העשירה בטסיות דם – זוהי השכבה שמעניינת אותנו ולכן אנו שואבים אותה מתוך המבחנה.
  4. הפעלת הטסיות – בשלב זה אנו מוסיפים לפלסמה קלציום הגורם להפעלת הטסיות וגורמי הגדילה בהם אנו מעוניינים.
  5. הזרקת החומר – לאחר שיש לנו את חומר ה PRGF הוא שוב נשאב לתוך מזרק והוא מוכן להזרקה באזור המטופל.

חומר מוכן להזרקה בתוך מזרק
חומר מוכן להזרקה בתוך מזרק

תהליך הזיקוק הזה מאפשר להפריד את תאי הדם הלבנים, ובכך להימנע מפעילות דלקתית לא רצויה. הוא עשיר בחלבונים המשמשים כגורמי גדילה חשובים.

כיצד מתבצע טיפול PRGF

הטיפול מתחיל בהוצאת דגימת דם וזיקוקו באמצעות צנטריפוגה כפי שתואר למעלה. במקביל הרופא המטפל מבצע אבחון וקובע מהם אזורי ההזרקה והכמויות הדרושות. החדרת החומר נעשית באמצעות קנולה או מחטים דקות.

נהוג להשתמש בחומר מאלחש והטיפול עצמו אינו כואב. משך הטיפול הוא כ 30 דקות. מיד לאחר ההזרקה החומר מתחיל לפעול ולגרום לכל אותם תהליכים בילוגיים של התחדשות הרקמות. לאחר סדרת הטיפולים, החומר נשאר פעיל למשל זמן רב, עד שנה. עם זאת, מומלץ לחזור לטיפול שימור בין 6 ל-8 חודשים לאחר הטיפול האחרון.

התוצאות הן אינן מיידיות, הגוף צריך זמן על מנת לבנות כלי דם ולחדש את הרקמות, אך לאחר כחודש ניתן להתחיל לראות את התוצאות. זקיקי השיער יתחזקו ויתחילו להצמיח שיער חזק ובריא יותר. ועד חצי שנה זקיקי שערות רדומים יתעוררו לחיים ונראה שיפור במראה ונפח השיער. כמובן שכל אדם הנו אינדיווידואל ולא כולם יראו שינוי, אך ע״פ מחקרים, יש אחוזי הצלחה גבוהים.

על מנת להשיג את התוצאה המיטבית מומלץ לבצע סדרה של 3 טיפולים בהפרשי זמן של כשלושה עד שישה שבועות. לאחר מכן מומלץ לבצע טיפולים משמרים אחת ל 6 חודשים עד שנה.

הזרקה לקרקפת
הזרקה לקרקפת

האם הטיפול בטוח?

בכל טיפול בו ישנה החדרה של חומרים זרים לגוף, ישנו פוטנציאל לבעיות. לעולם איננו יודעים כיצד הגוף יגיב לחומרים זרים הפולשים אליו. אך כאשר מדובר בטיפול PRGF, מדובר בטיפול בטוח. אנו משתמשים בחומרים המופקים מהדם ובחומרים אשר נמצרים בגוף באופן טבעי.

שימו לב שכל טיפול הכולל הזרקה דורש שמירה על תנאים סטריליים. ישנן הוראות של משרד הבריאות לגבי עבודה עם מוצרי דם וחשוב לשמור על כל התקנות בנושא, כך ניתן למנוע בעיות וזיהומים.

כמה עולה טיפול PRGF

המחיר לטיפול בודד הוא 1600 ש“ח לטיפול בודד. אך מכיוון שאתם זקוקים לסדרת טיפולים, ניתן לרכוש מראש סדרה של 3 טיפולים ב-4000 ש“ח בלבד.

טיפול PRGF עשוי להיראות לכם יקר יותר מטיפולי PRP, אך יש להבין כי מדובר כאן בפרוצדורה מורכבת יותר של זיקוק הפלזמה העשירה והפעלתה עם קלציום. ההליך ארוך ויקר יחסית ולכן העלות גבוהה ביחס ל-PRP, עם זאת, התוצאות בהתאם.

כדי גם לקחת את המחיר של המשך החיים עם נשירת שיער והבושה, לצד העלויות של טיפולי השתלות שיער יקרים ועתירי סיכונים. כאשר משקללים את כל הדברים יחדיו, מבינים כי זהו פתרון שהוא גם זול וגם אפקטיבי.

היתרונות של טיפול PRGF

  • טיפול שהוכח מדעית ונעשה בו שימוש על ידי רופאים בתחומים שונים הכוללים רפואת עור, רפואת שיניים, אורתופדיה ועד.
  • PRGF מבוסס על חומר טבעי, ולכן הוא בטוח לשימוש וללא תופעות לוואי.
  • טיפול המחזיק מעמד זמן רב.
  • הטיפול מאיץ תהליכים טבעיים בגוף.
  • חזרה מיידית לשגרה.

באמצעות טיפול PRGF ניתן לשקם את מראה השיער ולהילחם בתופעת הנשירה וההתקרחות. גברים וגם נשים המביטים בדאגה על השערות הנשארות על הכרית מידי בוקר, יכולים לזכות בטיפול יעיל וצמיחה של שיער חזק ומלא חיוניות.

סובלים מנשירת שיער? אתם מוזמנים לעבור אבחון אצלנו בקליניקה, כאן נוכל להעניק לכם טיפול בטוח ואיכותי בהתאמה אישית, וללא תופעות לוואי.

ליצירת קשר בנושא הזרקת טסיות עשירות בגורמי גדילה: 058-4664664

טיפול PRGF לנשירת שיער
5/5

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות prpclinic

PRP clinic הינה קליניקה המתמחה בטיפולים אסתטיים והזרקות PRP, iPRF, PRGF, CGF ומזותרפיה בתל אביב ובחיפה:

טיפולים ריגנרטיביים