בוטוקס להזעת יתר

תוכן העיניינים

הזעה היא פעולה טבעית של הגוף; ההזעה היא תהליך טבעי לחלוטין והיא תהליך חיוני לצורך ויסות טמפרטורת הגוף. אך ישנם גם מקרים המוגדרים כהזעת יתר, דבר הגורם לבעיות, אי נעימות ומבוכה. בוטוקס להזעת יתר הוא הטיפול המקובל בימינו עבור מי שסובל מהבעיה. בזכות הטיפול ניתן להעניק מענה יעיל למטופלים רבים, ולחסוך את הצורך בהליכים רפואיים מורכבים ועתירי סיכונים. אנשים רבים כבר עברו הטיפול אשר חולל שינוי גדול בחייהם האישיים.

הזיעה מופרשת על ידי בלוטות הנמצאות בעור. אנו יכולים למצוא ריכוז של בלוטות זיעה בעור הפנים, באזור אברי המין ובבית השיחי; אך לא רק שם. ישנו הבדל בין הבלוטות השונות. למשל הבלוטות הנמצאות באזור הפנים ומכונות בלוטות הזיעה האקריניות. בלוטות אלו מפרישות בעיקר מים ומלחים, ומטרתן היא בעיקר לווסת את טמפרטורת הגוף. לעומתן יש את בלוטות הזיעה האפוקריניות, כמו אלו הנמצאות בבית השחי, והן גם פולטות חומרים שמנוניים.

ריח גוף רע ולא נעים מזוהה מאוד עם זיעה, אך לצורך הדיוק זוהי אינה הזיעה שגורמת לריח, אלא תוצאה של פעילות בקטריאלית המפרקת את החומרים האורגניים הנמצאים בזיעה. בהחלט מובן מדוע איננו מרגישים נוח עם הזעת יתר. היא מפריעה לנו בכל אינטראקציה חברתית ויש לה השפעות פסיכולוגיות הפוגעות בביטחון העצמי שלנו.

מהי הזעת יתר?

אנו נוטים להזיע יותר כאשר אנו עוסקים בפעילות גופנית, זהו חלק מתהליך ויסות טמפרטורת הגוף. אך בעוד הזעה בעת פעילות גופנית אינטנסיבית היא דבר טבעי, ישנם אנשים המזיעים בצורה מוגזמת גם ללא פעילות גופנית. הזעת היתר יכולה לגרום גם להזעה מוגברת בידיים וכפות הרגליים.

הסיבות להזעת יתר יכולות להיות שונות, גם סיבות ביולוגיות וגם סיבות נפשיות. ההזעה יכולה להיות תוצאה של מצבים רפואיים שונים, כמו למשל בעיות בפעילות בלוטת התריס ואפילו מחלת הסרטן. אנשים רבים סובלים מהזעת יתר ופונים לטיפולי בוטוקס להזעת יתר, טיפולים אשר הוכחו כיעילים. הזעת יתר גורמת למטרד ואי נוחות, ואין צורך לסבול כאשר ניתן לטפל בבעיה בקלות.

כאשר אנו סובלים מהזעת יתר, חשוב לפנות לאבחון רפואי. יתכן שהבעיה היא סימפטום של בעיה אחרת הדורשת טיפול רפואי.

זיעה (pexels)

הזעת יתר – אתם לא לבד

הזעת יתר גורמת לנו לבושה ואי נעימות, ובאופן טבעי אנשים אינם אוהבים לדבר על הנושא ולחלוק עם מכריהם. אך בתור רופאים אנו יכולים לספר לכם כי הספרות הרפואית מעריכה על פי מחקרים כי בין 3% ל 10% מהאוכלוסייה סובלים מהזעת יתר. בדרך כלל זוהי הזעה ממוקדת המופיעה באזור אחר או מספר אזורים כמו כפות הידיים, כפות הרגליים בית השחי.

כיצד מטפלים בהזעת יתר

במצבים רגילים אנו נוהגים להתמודד עם בעיית ההזעה באמצעות תכשיר דיאודרנט המנטרל את ריח הזיעה. אך תכשיר זה אינו מונע את הזיעה והוא מיועד אך ורק לשימוש בבית השחי, כך שהוא אינו מעניק פתרון למי שסובל מהזעת יתר. הטיפול היעיל ביותר להזעת יתר הוא זריקות בוטולינום טוקסין (בוטוקס) לאזור שבו מופיעה הזעת היתר. בוטוקס משמש גם לטיפולים אסתטיים אחרים, כמו לדוגמא, בוטוקס לפנים.
השימוש בבוטוקס להזעת יתר הוא הטיפול המועדף גם על ידי הרופאים וגם על ידי המטופלים. בוטוקס הוא חומר בטוח לשימוש והוא מקובל בשימוש ברפואה והטיפולים האסתטיים, ומניעת זיעה היא עוד אחת מתכונותיו.

היתרונות של בוטוקס להזעת יתר

  • טיפול קצר הנמשך כרבע שעה.
  • טיפול ללא כאבים, נהוג להשתמש במשחת אלחוש על מנת להקל על אי הנוחות של ההזרקה.
  • ללא תופעות לוואי משמעותיות, לכל היותר שטפי דם זעירים ונפיחות מקומית באזור ההזרקה. תופעות אלו חולפות תוך מספר ימים ללא צורך במתן טיפול.
  • תוצאות מהירות. תוכלו להרגיש בשיפור כמה ימים לאחר סיום הטיפול. אך תוצאות משמעותיות יופיעו לאחר כשבועיים.
  • טיפול לטווח ארוך. הזרקות בוטוקס להזעת יתר מחזיקות מעמד כמספר חודשים, לאחר מכן יש לחזור על הטיפול. הבוטוקס מתפרק בגוף והשפעתו יורדת לאחר 6-9 חודשים, זהו הזמן לחזור על הטיפול.
  • לאחר הטיפול אין שום מגבלות וניתן לחזור לשגרה מלאה. ההמלצה היחידה היא לא להשתמש בדאודורנט למשל 24 השעות הראשונות על מנת למנוע גירוי יתר של האזור.
  • הזרקות בוטוקס הן טיפול יעיל במיוחד. הן יכולות להפחית את כמות ההזעה בכ 70%-90%.

מהו בוטוקס

הוא מוכר בציבור בתור בוטוקס, אך שמו המדעי הוא בוטולינום טוקסין. רעלן הבוטוליניום זוהה עוד במאה התשע עשרה, וכבר אז הבינו את הפוטנציאל שלו. אך היה זה רק בשנת 1928 כאשר מדענים הצליחו לבודד אותו, ומאוחר יותר התגלו מנגנוני הפעולה שלו והיכולת שלו לחסום רצפטורים מסוג אציטיל-כולין. חסימת הרצפטורים בעצם מפסיקה לפרק זמן מוגבל את הפעילות הביולוגית באזור מסוים בגוף, במקרה שלנו הזעת יתר.

בסוף שנות השמונים הרעלן קיבל את אישור ה FDA ורופאים החלו להשתמש בו במגוון טיפולים. בוטוקס הוא השם המסחרי שהעניק לו אחד היצרנים. למרות שהפך לשם גנרי, ישנם גם יצרנים המשתמשים בשמות אחרים. כמו למשל דיספורט, בו בדרך כלל משתמשים לטיפול בהזעת יתר.

בוטוקס להזעת יתר הוא אינו הטיפול היחידי, אך נראה שהוא המומלץ ביותר.

קיימים גם טיפולים אחרים להתמודדות עם הזעת יתר, למשל באמצעות הליך כירורגי להסרת הרקמה העצבית המחברת בין מערכת העצב הסימפטתית לבין בלוטות הזיעה. לטיפולים אלו ישנן תופעות לוואי מרחיקות לכת; הם עשויים לפגוע בעצבים הקשורים באיברי המין והם גורמים גם להזעה מפצה, כלומר הזעה מוגברת באזורים אחרים של הגוף. כמו כן ישנן תופעות של שינויים בחוש הטעם, יובש בידיים ורגישות מוגברת לקור. ישנם גם סיבוכים נוספים, אך הם יותר נדירים. לכם גם מובן מדוע זהו אינו הטיפול המומלץ.

במהלך השנים התבצעו ניסויים שונים, חלקם כוללים שימוש בגלי רדיו וטיפולי לייזר. אך עד היום לא נמצאה שיטה יעילה ופחותת תופעות לוואי כפי שמאפשרים לנו טיפולי הבוטוקס.

כמה עולות הזרקות בוטוקס להזעת יתר?  המחיר משתנה בהתאם לאזור הטיפול. הזרקות בוטוקס בבית השחי עולות כ-3000-4000 ש“ח, ואילו הזרקות בכפות הידיים עולות כ 7000-8000 ש“ח.

לשים סוף לבושה

הזעת יתר היא אינה דבר נעים. אלו הסובלים מהזעת יתר מתביישים ללחוץ יד, והדבר מקשה עליהם ביצירת קשרים חברתיים. הם נוהגים לשאת איתם תמיד בגדים להחלפה ותמיד סובלים מריח גוף לא נעים. הזעת היתר גם פוגעת בקשרים האינטימיים ואיך שלא נסתכל על זה – הדבר פוגע באיכות חיינו. אף אחד לא חסין מהזעת יתר ! המצב נפוץ אפילו בקרב מפורסמים רבים.

החדשות הטובות הן שלא צריך להמשיך לסבול; ניתן בקלות להתמודד עם הבעיה באמצעות הזרקות בוטוקס להזעת יתר. טיפול פשוט ומהיר ישים סוף לבושה.

פנו אלינו לצורך קבלת מידע נוסף על אפשרויות הטיפול בבוטוקס להזעת יתר, אנו יכולים לסייע לכם לשים סוף לבושה, אי הנעימות והריח הרע !
058-4664664

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות prpclinic

PRP clinic הינה קליניקה המתמחה בטיפולים אסתטיים והזרקות PRP, iPRF, PRGF, CGF ומזותרפיה בתל אביב ובחיפה:

טיפולים ריגנרטיביים