טיפול PRP בישראל – למה לעבור טיפול PRP בארץ ?

התיאוריה הבסיסית העומדת מאחורי טיפולי טסיות עשירות בפלזמה (PRP), נגזרת מההבנה כי גוף האדם יודע לרפא את עצמו באופן טבעי. קו ההגנה הראשון של הגוף במקרה של פציעה הוא הזרמת טסיות דם לרקמה או לאזור היעד שנפגע דרך מחזור הדם. במילים אחרות ניתן לומר כי טסיות הדם מקדמות תהליכי ריפוי והתחדשות של תאים ורקמות בגופנו. על יכולת מופלאה זו של גופנו מתבסס למעשה מנגנון הפעולה הייחודי של זריקות PRP, שתפקידן לסייע בהחלמה ממגוון פציעות אורטופדיות ולהילחם בנזקי הגיל.
תוכן העיניינים
PRP לשיער

הזרקת PRP בישראל תפסה תאוצה משמעותית, בין היתר בשל העלייה המתמשכת בתוחלת החיים. בשנים האחרונות רבים באוכלוסייה הגיעו להבנה כי הם אינם מוכנים עוד להשלים עם כאב כרוני ועם מפגעי הגיל. זריקות PRP בארץ הינן נפוצות הן בקרב גברים והן בקרב נשים. המגמה הרפואית השולטת בעולם המערבי כיום היא לצעוד כמה שיותר בנתיב הטיפול השמרני ולהימנע או לדחות ניתוחים ככל האפשר. בין הדרכים המובילות והחדשניות בעולם הטיפולים השמרניים בארץ נוכל למצוא זריקות  ,PRP זריקות  iPRF, מזותרפיה וריגנרה.

צנטריפוגה - PRP
צנטריפוגה – PRP

בתחום האורתופדי המטרה היא לרוב הפחתת כאבים במפרקים שונים, כשהפופולריים שבהם הינם מפרקי הברך, הירך או הכתף. לרוב נוכל לראות שיפור תוך כמה שבועות מרגע ההזרקה ולפעמים אף פחות מכך. טיפול מהפכני זה מעניק לגברים ונשים בישראל דרך חלופית להישאר ללא כאבים, ולהיות פעילים יותר ללא צורך בניתוחי החלפת מפרקים.

בתחום האסתטי, המטרה של זריקות PRP היא הענקת מראה צעיר ובריא יותר, זאת בעיקר ע"י טיפול בנשירת השיער, עידוד צמיחת זקיקי שיער חדשים, והצערת מראה העור. בתחום שיקום השיער, הטיפול מאפשר לדחות את מצב ההתקרחות ולשפר את מצב השיער פה בארץ, באמצעות טיפולי PRP וגם באמצעות טיפול משמר יום יומי הכולל הכנה רוקחית כזו או אחרת, כגון שימוש בתרופת המרשם מינוקסידיל למשל. פעמים רבות מומלץ לשלב טיפול PRP עם טיפולים נוספים לצורך הגעה לתוצאות מיטביות.

איך זה עובד ?

גורמי גדילה (growth factors) קיימים בטסיות הדם, PRP זה בעצם טסיות עשירות בפלזמה, הכוונה היא לחלבונים המופרשים בתהליך ריפוי פציעות באופן טבעי, הטסיות תמיד מגיעות ראשונות לטובת ריפוי הפצע. שפעול הטסיות קורה סמוך להגעתן לרקמה הפגועה, החלבונים מופרשים ומעודדים צמיחת כלי דם, כמו גם תאים בונים (פיברובלסטים)  שיוצרים קולגן. הקולגן עשוי לסייע מאד בהתחדשות התאים והרקמות, והוא משמש בטיפול בפגיעות אורתופדיות וכמו כן בטיפולים קוסמטיים שונים.

תהליך הפקת והזרקת PRP

אז איך זה מתבצע בפועל ?

הזרקת PRP בארץ מתבצעת בכמה שלבים כפי שמופיע בסקיצה:

1.    איסוף דם (לקיחת דם מהמטופל עצמו), ממש כמו בבדיקת דם.

2.    המבחנות עם הדם מוכנסת לצנטריפוגה לצורך סירקולציה והפרדת מרכיבי הדם.

3.    הוצאת השכבה עם הטסיות העשירות בפלזמה (PRP).

4.   ריכוז ה-PRP מוזרק לאזור הדורש טיפול (כגון מפרק הברך, הקרקפת וכו׳). 

בישראל קיימים רופאים רבים שמבצעים את ההליך, ישנה חשיבות גדולה בהגעה לרופא מומחה שכל התעסקות היום יומית שלו היא ספציפית לבעיה הספציפית של המטופל. כלומר, רופא שכל היום מתעסק בעור ושיער יתאים יותר לביצוע PRP בקרקפת ועור הפנים אך פחות יתאים לביצוע ההליך בברכיים, שם נעדיף לגשת לאורטופד, ולהיפך.

מזרקים מוכנים להזרקה
מזרקים מוכנים להזרקה

 

יש לתת דגש על הציוד שבו מבוצע הטיפול. יש הרבה רופאים בארץ שמעדיפים לבצע את הטיפול עם מזרק פשוט, כדאי לשים לב שלא כדאי להסתפק בביצוע הזרקה לקרקפת לדוגמא, עם מזרק פשוט, ההעדפה הברורה היא להגיע לרופא שמשתמש באקדח הזרקה מסוג u225 לצורך פיזור טוב ויעיל יותר.

אז למה לעבור את ההליך דווקא בארץ ? לביצוע טיפול PRP בישראל יש יתרונות משמעותיים על ביצועו בחו״ל. ביצוע הליך PRP בארץ מותר ע״י רופא מורשה משרד הבריאות. מיותר לציין כי רופאים מורשים בישראל מחויבים להשתמש בציוד רפואי העומד בתקנים המחמירים של משר הבריאות. במדינת ישראל מקצועות הבריאות מפוקחים היטב ע"י משרד הבריאות, וכל אדם שאינו רופא שיבצע טיפול מסוג זה עובר על החוק ומסתכן במאסר.

שלא כמו בעבר, לשמחתנו כבר אין צורך לטוס לחו"ל כדי לעבור טיפול PRP. כיום המומחיות בארץ בתחום היא גדולה, משנה לשנה התחום גדל ומתפתח ורופאים נוספים מצטרפים למהפכה. התפשטות התופעה באה כמובן לטובת המטופל, שזוכה לשלם מחיר שווה לכל כיס עבור טיפול מקצועי, מפוקח ונגיש יותר אל מקום מגוריו.

ליצירת קשר בנושא הזרקת טסיות עשירות בפלזמה: 058-4664664

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות prpclinic

PRP clinic הינה קליניקה המתמחה בטיפולים אסתטיים והזרקות PRP, iPRF, PRGF, CGF ומזותרפיה בתל אביב ובחיפה:

טיפולים ריגנרטיביים