PRP לשיער כטיפול 100% טבעי למניעת נשירת שיער והתקרחות נשית

בדומה לגברים, נשים רבות סובלות מהתופעה הכואבת של התקרחות ונשירת השיער בשלב זה או אחר במהלך חייהן. תופעת ההתקרחות או הידלדלות השיער הופכת שכיחה עוד יותר אצל נשים אחרי גיל המעבר.
תוכן העיניינים

בדרך כלל, בשונה מדפוס ההתקרחות הגברית, דפוס ההתקרחות הנשית העיקרי מאופיין בנשירת שיער הולכת וגוברת באזור הקו האמצעי המפריד את הראש לחצי הימני והשמאלי, או למעשה השביל שבמרכז הראש. נשירת שיער אצל נשים לרוב תתחיל באזור קודקוד הקרקפת. התקרחות נשית הינה בעיה הפוגעת בצורה משמעותית על איכות חייהן של נשים רבות ופוגעת בביטחונן העצמי ובדימוי הגוף שלהן. בשונה מהתקרחות ונשירת שיער אצל גברים, נשים לרוב לא יהפכו לקירחות באופן מלא אלא יסבלו מדלילות שיער באזורים שונים על גבי הקרקפת.

נשירת שיער בקרב נשים עלולה לנבוע ממגוון גורמים, החל מתחושת מתח נפשי, נטילה קבועה של תרופות כאלה ואחרות, מחלות שונות, וכו'. טיפולים שונים באים לתת מענה לתופעה והבחירה בהן תושפע מהגורמים לבעיה ויותר מהכול מבחירת ורצון המטופלת, החל מטיפול טבעי להתקרחות נשים כמו למשל טיפול prp המורכב מהזרקת הפלזמה המזוקקת של המטופלת עצמה. טיפול prp לשיער הוא טיפול המתאים לנשים וגברים כאחד ונחשב לטיפול מאוד בטוח באופן יחסי. טיפולים טבעיים לנשירת שיער אצל נשים כוללים בתוכם גם דרכים שונות להסתרת הבעיה, כגון חבישת פאה או נטילת תרופות או ויטמינים שונים כגון מינוקסידיל, דקל ננסי, ביוטין ועוד.

מה זאת התקרחות נשית?

התקרחות אצל נשים, זאת תופעה בה נשים סובלות מנשירת שיער אינטנסיבית המובילה לאזורים קירחים או דלילים באזור הקרקפת. עם העליה בגיל, באופן טבעי נשים יאבדו שיער באופן כלשהו ולמעלה מ-60 אחוזים מהנשים יחוו הידלדלות שיער אחרי גיל המעבר. על אף הנאמר לעיל, ההתקרחות הנשית הנפוצה ביותר היא גנטית, והיא מתחילה בהידלדלות השיער, לרוב במרכז הקרקפת, באזור השביל האמצעי שבקרקפת.

שלבי ההתקרחות הנשית

כאשר נשים סובלות מנשירת שיער, הצמיחה של זקיקי השיער מואטת באופן משמעותי. במצב זה למעשה לוקח לשערות הרבה יותר זמן להתחיל בצמיחה. עם ההפחתה בצמיחה החדשה, השערות הופכות להיות דקות יותר ויותר עם הזמן, דבר שיהפוך אותן לשבריריות יותר ופחות עמידות. כל הנשים מאבדות עשרות שערות מדי יום באופן נורמטיבי, אך נשים שסובלות מהתקרחות נשית יאבדו כמות גדולה הרבה יותר של זקיקי שיער.

בשלב הראשון של ההתקרחות הנשית תתחיל נשירה מועטה יחסית שתגרום להידלדלות קטנה שעדיין אפשר להסתיר בקלות יחסית. בשלב השני, האזור של השיער הדליל יגדל והנשירה תתגבר. בשלב השלישי נשירת השיער כבר תהיה בולטת ביותר, יהיה קשה להסתירה והיא תלווה להידלדלות  של כלל השיער.

טיפול בנשירת שיער נשית
טיפול בנשירת שיער נשית

מניעת התקרחות נשית

כאשר הבעיה היא תורשתית, לא תמיד יהיה ניתן למנוע את התופעה, אך מילוי של מס' טיפים עשוי לסייע בשמירה על בריאות זקיקי השיער ולמנוע פגיעה לא הכרחית בו.

מומלץ ליטול באופן קבוע ויטמינים וחלבונים במזון אותו אנחנו צורכות.

מומלץ לצמצם במידת האפשר עיצובים אופנתיים הפוגעים בשיערה , למשל החלקת שיער יפנית, בייביליס לשיער, הדבקת תוספות שיער, חמצון השיער, וכו'.

מומלץ לסרק את השיער אך ורק כשהוא יבש. סירוק השיער כשהוא יבש עלולה לגרום לשבירת השערות, לכן מומלץ להמתין עד שהשיער יתייבש לגמרי ורק אז לסרקו.

חשוב להגן על השיער מפני קרני השמש הפוגעות בשיער.

דוגמא לתוצאות טיפול PRP בנשירת שיער נשית
דוגמא לתוצאות טיפול PRP בנשירת שיער נשית

טיפול בהתקרחות נשית

אז איך מטפלים בנשירת שיער נשית?

אפשרויות הטיפול בהתקרחות נשית הן רבות ומגוונות, והן תלויות בדרגת ההתקרחות הנשית, בשורש הבעיה הגורמת לנשירת השיער, במצבה הבריאותי הן הפיזי והן הנפשי של המטופלת, ויותר מכול ברצון האישה. בנוסף, אופציות הטיפול מתחלקות לטיפולים טבעיים לנשירת שיער, לטיפולים שמרניים ולטיפולים שאינם שמרניים.

הקטגוריה של טיפול טבעי להתקרחות נשית כוללת בתוכה תוזנה נכונה ונטילת של ויטמינים חיוניים לגוף, זאת בהתאם לבדיקות דם רלוונטיות ולהתייעצות עם רופא המתמחה בתחום שיקום ובריאות השיער.

אופציה נוספת של טיפול טבעי להתקרחות נשית היא טיפול prp לשיער. בטיפול prp למעשה לוקחים דם באופן דומה לתרומת דם רגילה מהמטופלת עצמה, דם המטופלת מוכנס למכונת צנטריפוגה המסובבת את הדם במהירות ומזקקת ממנו את מרכיב טסיות הדם המצויות בנוזל הפלסמה. לאחר זיקוק הדם, לוקחים את הנוזל המזוקק ומזריקים אותו לקרחות בראש אצל האישה. מיתרונות הטיפול ניתן למצוא את העובדה שהוא נחשב לטיפול טבעי לנשירת שיער, מחיר נוח יחסית ומשך זמן קצר. משך זמן טיפול prp אורך לרוב בסביבות השעה והוא נחשב לבטוח מאוד באופן יחסית. בנוסף, נטילה של אנטי-אוקסידנטים וחומצות שומן מסוג אומגה שלוש ושש יכול לשפר את צפיפות השיער ואת עובי השערה.

במסגרת הטיפולים השמרניים לטיפול בנשירת שיער אצל נשים ניתן למצוא את השימוש בתרופות הבאות:

מינוקסידיל- תרופה מוכחת מעל לכל ספק ביעילותה לטיפול בנשירת שיער אצל נשים ואצל גברים. אופן השימוש במינוקסי הוא מריחת התרופה על האזורים הקרחים בקרקפת במטרה למנוע נשירת שיער נוספת ולעודד צמיחת שיער. אחד מחסרונות התרופה היא ההשתעבדות אליה. חובה להמשיך ולהשתמש בתרופה באופן סדיר על פי המלצת המומחה כדי לשמר את תוצאות השימוש בה. במקרים של התקרחות נשית לפני גיל המעבר חל איסור למרוח מינוקסידיל מעל ריכוז של שני אחוזים.

בין האפשרויות הפולשניות לטיפול בהתקרחות נשית ניצן למצוא את השתלת השיער לנשים. השתלת שיער היא ניתוח לכל דבר ועניין. ההשתלה חייבת להתבצע ע"י רופא מומחה בלבד והיא מתבצעת תחת הרדמה מקומית. בהשתלת שיער למעשה הרופא יוציא זקיקי שיער מאזור בקרקפת שאינו מקריח ומשתיל אותם באזורים קרחים בראש האישה, שם הם ייקלטו ויצמחו בצורה הטבעית.

השתלת שיער לנשים היא אופציה שאינה מתאימה לכל אישה ואישה אלא יש צורך בבדיקת התאמה להשתלה אצל רופא מומחה. זוהי אופציה טובה ויעילה לבעיה אך יש לה גם חסרונות, אחד מהם הוא עלות לא מבוטלת, לרוב של כמה עשרות אלפי שקלים והשני הוא בוודאי שמדובר בניתוח לכל דבר על כל המשתמע מכך. מצד שני, ישנם יתרונות רבים, זהו פתרון ארוך טווח הפותר את הבעיה למעשה לצמיתות.

נשים רבות בהמלצת הרופאים המומחים בוחרות לשלב טיפול prp לשיער לפני השתלת שיער או אחרי השתלת שיער. טיפול prp מסייע למקסם את תוצאות השתלת השיער, למנוע נשירת שיער נוספת בשיער שלא טופל ולשמר את בריאות השיער הקיים. מחיר טיפול PRP לרוב הוא ידידותי ונע בסדר גודל של כאלף שקלים בממוצע. כדאי לדעת שמרבית הביטוחים הפרטיים משתתפים בתשלום עבור מחיר טיפול prp. כיום עדיין לא ניתן למצוא טיפול prp בהשתתפות קופת חולים מכבי, כללית ומאוחדת.

דוגמא נוספת לטיפול לאשה
דוגמא נוספת לטיפול לאשה

אפשרות נוספת שאינה מטפלת בבעיה אך מסתירה אותה היא חבישה של פאה. אופציה זו מתאימה לנשים שלא יכולות או לא רוצות לקחת תרופות בצורה קבועה או לעבור טיפול כירורגי לבעיה אלא להחביאה בלבד ללא שום סיכון בריאותי או תופעת לוואי כלשהן.

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות prpclinic

PRP clinic הינה קליניקה המתמחה בטיפולים אסתטיים והזרקות PRP, iPRF, PRGF, CGF ומזותרפיה בתל אביב ובחיפה:

טיפולים ריגנרטיביים