PRP אחרי השתלת שיער

הרדיפה אחר מראה שיער בריא ושופע מוכרת לכולנו. אלו המתמודדים עם נשירת שיער והקרחה תמיד מחפשים אחר הפתרונות המאפשרים להם לשמור על השיער, ואף להחזיר את מה שאבד. מראה השיער שלנו הוא חלק מהזהות האישית, ופגיעה בשיער פוגעת בביטחון העצמי שלנו.
תוכן העיניינים
PRP אחרי השתלת שיער

בכל הנוגע לטיפולים נגד נשירה שיער והקרחה, זוהי אמנם תעשייה המגלגלת מיליונים ! אך לא כל פתרון, לצערנו, הוכח כיעיל. ישנם תכשירים שונים לחיזוק השיער הקיים, אך מעטים הם הפתרונות היכולים לעזור להצמיח מחדש שערות.  בין הפתרונות המקובלים, אשר הוכחו כפתרונות יעילים, ניתן להזכיר את השתלות השיער ואת הזרקות ה PRP. אמנם טיפולים שונים במהותם, אך הזרקות PRP אחרי השתלת שיער יכולות להיות טיפול משלים המשפר את תוצאות ההשתלה.

טיפול PRP אחרי השתלת שיער
טיפול PRP אחרי השתלת שיער

אז מהן השתלות שיער, מהן הזרקות PRP וכיצד הן משלימות אחת את השנייה?

מה זה השתלות שיער

השתלת שיער היא הליך כירורגי במהלכו מושתלים בקרקפת זקיקי שיער שנלקחו מאזורים אחרים בגופו של המטופל. הליך זה מתאים בעיקר לגברים והוא יכול להחזיר את השיער לאזורים שכבר איבדו אותו מזמן.

ישנן טכניקות שונות לביצוע השתלות שיער, וזהו הליך מורכב למדי אותו מבצעים רופאים. לאחר הטיפול ישנה תקופת שיקום ארוכה במהלכה יש לשמור על עור הקרקפת העדין ולאפשר לזקיקי השערות שהושתלו להיקלט בהצלחה.

מבלי להיכנס לטכניקות השונות הקיימות, ניתן לחלק את הליך השתלת השיער ל 3 שלבים:

שלב ראשון – הכנת הנקבים להשתלת השיער. זאת לאחר שנקבע אזור ההשתלה, כיוון צמיחת השערות ורמת הצפיפות.

שלב שני – הוצאת זקיקי השערות מאזור אחר בגוף, בדרך כלל העורף וצידי הקרקפת.

שלב שלישי – השתלת זקיקי השערה באזור המושתל.

לאחר סיום ההשתלה מתחילה תקופת ההתאוששות. עור הקרקפת יישאר חבוש למשך 24 שעות, ורצוי גם כמה ימי מנוחה ללא מאמץ לאחר הליך ההשתלה. וכאן גם מתחילה תקופת החלמה של מספר חודשים במהלכה השערות המושתלות צפויות לנשור, אך זהו חלק טבעי מהטיפול. אם זקיקי השערות נקלטו בהצלחה, זהו עניין של זמן עד שיתחדש מחזור הגדילה. שינוי משמעותי יהיה ניתן לראות לאחר כחצי שנה, והתוצאה הסופית לאחר שנה.

מה זה הזרקות PRP?

בהליך זה נלקחת דגימת דם מהמטופל, והיא עוברת תהליך זיקוק המוציא ממנה את גורמי הגדילה הנמצאים בטסיות הדם. ואלו מוזרקות אל אזורי הקרקפת.

הזרקות PRP נועדו לעודד תהליכים טבעיים של התחדשות רקמות הגוף, ובכך הן יכולות גם לחזק את זקיקי השערות הקיימים ולעודד צמיחת זקיקי שערות רדומים. זהו הליך שונה במהותו מהשתלות שיער.

הזרקות PRP הן הליך רפואי מקובל בתחומים רבים. השימוש של הטכניקה לטיפול בבעיות הקרחה ונשירת שיער הוא רק יישום אחד מיני רבים. אך באותה המידה ישנן הזרקות PRP לברך ועוד טיפולים אחרים. הרופאה המודרנית עושה שימוש נרחב בהזרקות PRP לצורך התמודדות עם פציעות אורתופדיות, כוויות ופציעות שונות.

הזרקת PRP עם אקדח הזרקה מסוג U225
הזרקת PRP עם אקדח הזרקה מסוג U225

PRP אחרי השתלת שיער

אז אמנם הזרקות PRP והשתלות שיער הם הליכים שונים, אך מסתבר שניתן לשלב אותם יחדיו ולקבל תוצאות משופרות. גברים רבים אשר עברו השתלות שיער מבצעים לאחר מכן הזרקות PRP. וגם הרופאים ממליצים על כך. בעזרת הזרקות PRP ניתן לשפר את תוצאות הטיפול והקליטה של ההשתלה.

בשביל להבין כי אלו הן לא סתם ססמאות, צריך להבין לעומק את מהותן של הזרקות ה PRP והמכניזם הטבעי של הגוף.

הדם שלנו מכיל תאי דם מסוגים שונים, ביניהם גם טסיות דם. טסיות הדם לוקחות חלק חשוב בפעולות הריפוי של הגוף והגלדה של פציעות. כאשר ישנה פציעה בגוף, טסיות הדם מייד נכנסות לפעולה. הן נדבקות אחת לשנייה, וגם מפרישות חלבונים המעודדים התחדשות של הרקמות. אותם חלבונים (גורמי הגדילה) הם הבסיס לטיפולי PRP.

הזרקות PRP מתחילות בנטילת דגימת דם מהמטופל. הדגימה עוברת תהליך זיקוק באמצעות צנטריפוגה. המטרה של תהליך הזיקוק היא להפיק פלסמה מרוכזת באותם גורמי גדילה טבעיים שנמצאים בדם. בשלב הבא הם יוזרקו לעור הקרקפת, ושם יוכלו לסייע להתחדשות הרקמות – דבר הבא לידי ביטוי גם בהתחדשות השיער.

כמה זמן נמשך טיפול PRP וההתאוששות

בעוד תהליך השתלת שיער נמשך שעות רבות, הזרקות PRP לאחר השתלה הן הליך קצר אותו ניתן לסיים תוך 30-40 דקות. ההזרקה עצמה היא פעולה מהירה, אך קודם לכן יש צורך להוציא דגימת דם ולזקק מתוכה את גורמי הגדילה.

הכאב בטיפול הנו נסבל וניתן להשתמש באלחוש מקומי על מנת להקל על תחושת אי הנוחות של ההזרקה.

בניגוד להשתלות שיער הדורשות תקופת התאוששות ארוכה, טיפולי PRP אינם דורשים זמן התאוששות וניתן לחזור לשגרה מייד לאחר הטיפול. גם אין צורך בשום הכנות מקדימות.

התועלת של PRP אחרי השתלת שיער

כאשר מבצעים השתלת שיער בעצם לוקחים רקמות מאזור אחר בגוף ומשתילים בעור הקרקפת. זהו תהליך רגיש מאוד שבו הקרקפת צריכה ליצור חיבור של ממש עם אותן רקמות. כלי דם ורקמות שונות צריכים לצמוח ולהתחבר יחדיו. וזהו המקום שבו הגוף זקוק לאותם גורמי גדילה הנמצאים בטסיות הדם.

ומכיוון שמדובר במצב רגיש, כדאי מאוד לתגבר את גורמי הגדילה שהגוף מפריש באופן טבעי. הזרקות PRP אחרי השתלת שיער יסייעו לתגבר את גורמי הגדילה הטבעיים בקרקפת ויגדילו את המהירות והיעילות של קליטת השתלת השיער.

טיפולי PRP אחרי השתלות שיער משפרים את סיכויי ההצלחה של ההשתלה.

PRP אחרי השתלת שיער דורש טכניקה מיוחדת

כל טיפולי ה PRP צריכים להתבצע על ידי רופאים מיומנים, תוך כדי הקפדה על כל כללי הזהירות והסטנדרטים הרפואיים. אך כאשר מדובר בהזרקות PRP אחרי השתלת שיער נדרשת זהירות יתרה.

טכניקות ההזרקה הרגילות עלולות ליצור לחץ וגירוי העלולים לסכן את זקיקי השערה המושתלים. ההזרקות חייבות להיות על ידי רופאים מיומנים המודעים לצרכים המיוחדים של האזור המושתל. למעשה במקרים רבים המקומות בהם מבצעים את השתלת השיער, כבר מבצעים טיפול ראשון במעמד ההשתלה.

מומלץ לעבור סדרת טיפולים לאורך השנה הראשונה שלאחר ההשתלה. לא רק שהטיפולים יסייעו לשפר את קליטת השתלים, הם גם יביאו לשיפור כללי בזקיקי השערות הקיימים ויתרמו למראה שיער שופע ובריא יותר.

מטופל שעבר טיפולי PRP לאחר השתלת שיער
מטופל שעבר טיפולי PRP לאחר השתלת שיער

היתרונות של PRP לאחר השתלת שיער

לסיכום, הזרקות PRP לאחר השתלת שיער מביאות איתם מספר יתרונות חשובים:

  • הזרקות PRP אחרי השתלה מסייעות לקליטת השתלים, והדבר הוכח מחקרית.
  • טיפולי PRP מביאים לשיפור כללי של במצב הקרקפת, ובכך מונעים גם נשירת שיער באזורים שבהם לא התבצעה השתלה.
  • ההזרקות מסייעות להגדיל את אחוז זקיקי השערה שנקלטים.
  • בעזרת הזרקות PRP ניתן להאיץ את תהליכי ההחלמה.

עברתם השתלת שיער? צפויה לכם תקופת התאוששות בה עליכם לנהוג במשנה זהירות ולשמור על עור הקרקפת. זאת על מנת לאפשר את קליטת השתלים. החל מחודש לאחר ההשתלה, זה הזמן לקבוע טיפולי PRP אחרי השתלה. כך תוכלו להאיץ את תהליכי הריפוי וקליטת השתלים.

מרפאת PRP CLINIC

זקוקים להזרקות PRP לאחר השתלת שיער? אתם מוזמנים להיוועץ בצוות המומחים של מרפאת PRP CLINIC. למרפאתנו ניסיון רב בטיפולי PRP, זאת לצד טיפולים מתקדמים אחרים. כל הטיפולים מבוצעים על ידי רופאים ובהתאמה אישית לצרכים הטיפוליים של כל אחד ואחת  אתם מוזמנים להתקשר לשיחת ייעוץ ללא התחייבות.

ליצירת קשר, אפשר להתקשר לטלפון 058-4664664 או להשאיר פרטים בטופס הבא:

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות prpclinic

PRP clinic הינה קליניקה המתמחה בטיפולים אסתטיים והזרקות PRP, iPRF, PRGF, CGF ומזותרפיה בתל אביב ובחיפה:

טיפולים ריגנרטיביים