סקולפטרה לשיפור מראה העור באמצעות חומצה פולילקטית

תוכן העיניינים

סקולפטרה הוא אחד הטיפולים המהפכנים לשיפור מראה העור. זהו טיפול המעודד את ייצור הקולגן, ומביא לשיפור ניכר במראה העור ותוצאות ארוכות טווח.

השאיפה למראה עור מושלם משותפת לכולנו. כולנו רוצים להיות צעירים, אך איננו יכולים לעצור את גלגלי הזמן. במהלך השנים מתחוללים שינויים שונים בגופינו, כמו למשל הירידה בייצור הקולגן. והיא זו המשנה את מראה העור.

בעקבות הירידה בכמות הקולגן, העור שלנו מקבל מראה רפוי ומקומט. ואם נגיד זאת במילים פשוטות וישירות – הירידה ברמות הקולגן גורמת לנו להיראות זקנים יותר, ומקנה לנו מראה עייף.

הזרקה לפנים
הזרקה לפנים

החדשות הטובות הן שניתן לעשות הרבה לצורך שיפור מראה העור. הרפואה האסתטית מביאה לנו טיפולים שונים המאפשרים לשפר את מראה עור הפנים, עור הידיים, הבטן והצוואר, הגב והישבן.

בעבר עיקר הטיפולים היו מתיחות פנים והליכים כירורגיים, ואלו הביאו איתם סיכונים, סיבוכים וזמן התאוששות ארוך. אך במהלך השנים הרפואה האסתטית מצאה דרכים נוספות לעשות זאת. וקיום הרפואה מאפשרת להצעיר את מראה הפנים, וזאת ללא הליכים כירורגיים.

ולא רק שנמצאו הדרכים לעשות זאת, הטכנולוגיות המשיכו להשתפר והידע המדעי התרחב והביא לחומרים טובים יותר. וכיום המילה האחרונה בתחום הצערת העור היא טיפולי סקולפטרה. טיפולים אלו מביאים לתוצאות טובות ואף דוחקים טיפולים ישנם כמו הזרקות חומצה היאלורונית.

קולגן והעור שלכם

אם באמת רוצים להבין את הטיפול המהפכני, חשוב להבין מהו הקולגן, מה הוא עושה ומה קורה לו במהלך השנים.

קולגן הוא אחד מהחלבונים החשובים של גופנו, והוא מהווה כ 25%-35% מהחלבונים בגופינו. ריכוז הקולגן גבוה במיוחד בעור הפנים, שם הוא מגיע ל-80%, מה שגם מסביר את הדומיננטיות שלו במראה עור הפנים.

הקולגן הוא זה שמעניק נפח לעור, אך לצערנו ככל שאנו מתבגרים כמות הקולגן בגוף פוחתת. אדם בגיל חמישים מאבד עשרות אחוזים מכמות הקולגן. וזוהי הסיבה להופעת הקמטים.

ישנם אנשים המנסים לשפר את מראה העור באמצעות צריכת תוספי קולגן, אך תוספים אלו מתפרקים בקיבה ובפועל אינם מגיעים אל העור. כך שלמעשה אין עדויות ליעילותם של תוספי הקולגן.

אך לעומת זאת טיפול סקולפטרה אינו מבוססים על תוספות קולגן, אלא במקום זאת עושה שימוש בחומר הגורם לגוף להגביר את ייצור הקולגן הטבעי. וזוהי הדרך היחידה להעשיר את עורנו בקולגן.

מה זה סקולפטרה

סקולפטרה היא לא סתם עוד חומר מילוי. למעשה זהו ממש לא חומר מילוי, אלא חומר הגורם להתחדשות ועיבוי העור. מדובר בחומר בעל השפעה ביוסטימולנטית המגבירה את ייצור הקולגן, ובכך משפרת את איכות העור ומעניקה לך את המראה הצעיר והחיוני. בעזרת סקולפטרה ניתן להחליק את העור ולהעלים קמטים, ולהביא למראה ממוצק ורענן.

Sculptra  היא פטנט רשום המאושר על ידי ה FDA והיא מכילה חומצה פולילקטית; חומר המעודד את ייצור הקולגן בגוף. זהו אינו חומר מילוי, ואינו משמש לעיצוב פנים.

טיפול זה ניתן באמצעות הזרקה או קנולה. לאחר מכן החומר מתחיל לעבוד ולעורר את ייצור הקולגן, וההשפעה של החומר נמשכת עד שנתיים. כלומר זהו חומר המעניק לכם השפעות ארוכות טווח יותר מכל חומר מילוי אחר!

כיצד מתבצע הטיפול

טיפול סקולפטרה נעשה באמצעות הזרקה. זהו טיפול קצר ומהיר, אך יש צורך בסדרה של 3 טיפולים. המרווח בין כל טיפול הוא חודש.

ההזרקה עצמה נעשית באמצעות מחט או קנולה, וחשוב לבצע אותה על ידי רופא. בטרם הטיפול יש צורך בפגישת ייעוץ על מנת לאבחן את בעיות העור ולקבוע את ההתאמה לטיפול. במהלך הפגישה הרופא יוכל לקבוע את פרוטוקול הטיפולים, ובמידת הצורך להמליץ על טיפולים אחרים.

לאחר ההזרקה לא תראו שינוי מיידי, אך הגוף שלכם מתחיל לעבוד ואת התוצאות תתחילו להרגיש לאחר כארבעה חודשים.

השפעות הטיפול נמשכות כשנתיים, וזהו ככל הנראה הטיפול האפקטיבי ביותר ובעל ההשפעות הארוכות ביותר.

לאילו אזורים מתאים הזרקת סקולפטרה?

עוד יתרון של סקולפטרה הוא ההתאמה של החומר למגוון אזורים בגוף.

סקולפטרה לפנים – טיפולי הצערת פנים הם הטיפולים השכיחים והמבוקשים ביותר. זאת בגלל החשיבות של הפנים למראה החיצוני שלנו, ובגלל שזהו האזור הפגיע ביותר מבחינת השפעות הירידה בכמות הקולגן.

אך מלבד אזור הפנים ניתן גם לטפל בידיים, הבטן, הצוואר ואזורים נוספים בגוף.

היתרונות של סקולפטרה

הטיפול בטוח – מייד נדבר על תופעות הלוואי של טיפול סקולפטרה, אך חשוב להדגיש כי הטיפול נחשב לבטוח מאוד ותופעות הלוואי הן שוליות. ובפרט אם משווים את הטיפול לאלטרנטיבות כירורגיות. לטיפול יש את כל אישורי ה-FDA, CE ומשרד הבריאות הישראלי.

מתאים לאזורים שונים – הזרקות סקולפטרה מתאימות לאזורים שונים בגוף, בעזרתן ניתן לשפר את מראה העור כמעט בכל אזורי הגוף.

השפעות ארוכות טווח – זהו טיפול המביא תוצאות לטווח הארוך. אנו מדברים על תוצאות הנמשכות שנתיים, זהו זמן כפול בהשוואה לטיפולי חומצה היאלורונית.

אפקטיבי – תוצאות הטיפול הן אינדיבידואליות, אך הניסויים הקליניים מראים כי מעל 80% משיגים תוצאות משביעות רצון. לאחר הטיפול ישנה עלייה בייצור סיבי הקולגן היכולה להגיע ל-66%.  הטיפול יעיל פי 4 בהשוואה לביוסטימולנטים אחרים.

טיפול מהיר ללא זמן התאוששות – מיד בגמר הטיפול תוכלו לחזור לשגרה מלאה ללא צורך בזמן התאוששות וימי מחלה. זאת בניגוד לטיפולים כירורגיים הדורשים זמן התאוששות ואשפוז.

טיפול קצר – הטיפול קצר מאוד ונעשה כאן בקליניקה. משך הטיפול הוא כ-15-30 דקות.

סקולפטרה תופעות לוואי והנחיות כלליות

חשוב להדגיש כי לפני הטיפול תקבלו ייעוץ רפואי ואת כל המידע. המידע המוצג כאן הוא רק לצורך ידע כללי.

כפי שכבר נאמר הטיפול נחשב לבטוח ותופעות הלוואי האפשריות הן תופעות מקומיות בלבד העשויות לכלול גבשושיות באזור ההזרקה, שטפי דם ורגישות מקומית. תופעות הלוואי עוברות לאחר מספר ימים עד שבוע, ללא צורך בטיפול מיוחד.

מלבד זאת ישנם כמה דברים עליהם להקפיד לאחר הטיפול:

  • יש להימנע מחשיפה לשמש וקרני UV למשך מספר ימים. רק עד שהנפיחות המקומית והאדמומיות יחלפו.
  • מומלץ לעשות קומפרסים קרים באזור ההזרקה ב-24 השעות הראשונות לאחר הטיפול. זה יסייע להפחית את הנפיחות.
  • יש לעסות את אזור ההזרקה. יש לעשות זאת במשך 5 ימים, חמש פעמים ביום למשך חמש דקות.
  • יש להימנע מטמפרטורות גבוהות במהלך 24 השעות הראשונות. בהתאם לכך יש להימנע ממקלחות חמות מאוד או שהייה בסאונה.

להחזיר את הגלגל לאחור עם טיפולי סקולפטרה

מרגישה את השינויים הטבעיים בעורך? מראה העור המקומט מטריד נשים רבות וגם גברים. כולנו רוצים לשמור על מראה עור צעיר ורענן, והודות לטיפול מהפכני זה ניתן ממש להחזיר את גלגלי הזמן לאחור ולהביא לשיפור ניכר במראה העור.

אם ברצונך לשמוע עוד על טיפולי סקולפטרה תוכל/י לקבוע פגישת ייעוץ אצלנו.

טיפולי סקולפטרה הם טיפולים בטוחים, אך חשוב לבצע אותם באמצעות רופאים מוסמכים על ידי משרד הבריאות.

מהבחינה הזו PRP CLINIC הוא המקום האידאלי לטיפולי הזרקות סקולפטרה. יש לנו ניסיון עשיר ברפואה אסתטית ואנו מעניקים מגוון טיפולים לרבות הזרקות בוטוקוס וחומצה היאלורונית.

כאן תוכלי לעבור ייעוץ אישי והתאמת פרוטוקול טיפולים המתאים עבורך.

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות prpclinic

PRP clinic הינה קליניקה המתמחה בטיפולים אסתטיים והזרקות PRP, iPRF, PRGF, CGF ומזותרפיה בתל אביב ובחיפה:

טיפולים ריגנרטיביים