טיפול PRP לשיער – זריקות טסיות עשירות בפלזמה

משנה לשנה אחוז הגברים והנשים המקריחים בישראל עולה. היום האחוז גבוה מאד וממשיך לעלות. הסיבות להתקרחות מגוונות וכוללות בין היתר סטרס, זיהום אוויר וכמובן נטייה גנטית לנשירה. טיפול באמצעות PRP נחשב לטיפול חדשני ומתקדם מאד. בשנים האחרונות טיפול PRP לשיער תפש תאוצה בכל רחבי העולם והפך לטיפול מוכר לטיפול בנשירת שיער אצל גברים ונשים. הטיפול הנו גם טיפול המשך נפוץ מאד לאחר השתלת שיער וגם לטיפול לפני השתלת שיער לצורך מניעת שוק לוס.
תוכן העיניינים

נשירת שיער פוגעת במראה החיצוני, ועם הפגיעה במראה החיצוני ישנה גם פגיעה בדימוי והביטחון העצמי. הקרחה מזוהה עם גיל מבוגר, אך בפועל גברים רבים מתחילים לאבד את השיער כבר במהלך שנות העשרים. אך לא רק גברים סובלים מהקרחה, גם נשים סובלות מאיבוד שיער. ומכיוון שלא מדברים הרבה על הנושא, הבעיה לא זוכה לתשומת הלב הראויה. משנה לשנה אחוז הגברים והנשים המקריחים בישראל עולה. כיום אחוזי ההקרחה גבוהים מאד והמגמה ממשיכה לעלות.

הסיבות להתקרחות מגוונות וכוללות בין היתר סטרס, זיהום אוויר, בעיות הורמונליות, טיפולים תרופתיים, מחלות, תזונה לקויה וכמובן נטייה גנטית לנשירה. 

לא כל מקרה של נשירת שיער הוא בעיה. נשירת שיער היא חלק טבעי ממחזור החיים של השערה, ואיבוד של 100-200 שערות ביום נחשב לתהליך טבעי. אך כאשר קצב איבוד השערות עולה על קצב ההתחדשות מתחילה להתעורר הבעיה ואפשר לטפל בה.

סובל/ת מנשירת שיער? ניתן לטפל בבעיה.

בניסיון להתמודד עם הבעיה והפגיעה בביטחון העצמי, גברים והנשים הסובלים ממנה מנסים שיטות שונות. מתרופות סבתא ביתיות ועד טיפולים רפואיים שונים, חלקם יקרים למדי. אך בפועל רק שיטות מעטות מביאות לתוצאות.

כיום יש ברשותנו ידע רפואי המאפשר לנו לרדת אל שורש הבעיה. אנו מבינים כי נשירת שיער והקרחה היא תופעה הנגרמת על ידי גורמים שונים. ובהתאם לכך כל מקרה דורש טיפול בהתאמה אישית – זהו הבסיס לפתרון הבעיה.

כיום עומד לרשותנו טיפול חדשני ומתקדם, טיפול באמצעות PRP (Platlet Rich Plasma) המבוסס על הזרקת נוזל פלזמה עשיר בטסיות דם. טסיות הדם מעוררות תהליכים טבעיים ומעודדות את שיקום הרקמות בעור הקרקפת. כתוצאה מכך הן מחדשות את צמיחת זקיקי השערות.

בשנים האחרונות טיפולי PRP לשיער תפסו תאוצה בכל רחבי העולם, והפכו לטיפול מוכר לטיפול בנשירת שיער אצל גברים ונשים. הטיפול משמש גם כטיפול המשך נפוץ מאוד לאחר השתלת שיער וגם לטיפול לפני השתלת שיער לצורך מניעת שוק לוס.

מה אפשר לעשות עם הנשירה ?

הטיפולים לנשירת שיער והתקרחות מגוונים וכוללים ביניהם טיפול תרופתי, זריקות PRP והשתלת שיער.

טיפול PRP לשיער נחשב לטיפול חדשני ופורץ דרך בתחום שיקום ובריאות השיער. בזכות הטכנולוגיה הבטוחה והפשוטה ובעיקר בזכות יעילותו המדהימה בשיקום שיער, מניעת נשירת שיער והאטת ההתקרחות אצל נשים וגברים. בעזרת הטיפול, תוכלו לעצור את הנשירה וגם לגרום לזקיקי השערות להצמיח מחדש את השערות.

טיפול PRP לגבר עם אקדח הזרקה U225
טיפול PRP לגבר עם אקדח הזרקה U225

אז איך הכול התחיל?

סגולות רבות מיוחסות לטיפולי prp בהקשרים שונים של ריפוי הגוף. טיפולי prp הוזכרו לראשונה בספרות האקדמית בשנת 1954, כאשר השימוש הראשוני בזריקות prp נעשה בתחום האורטופדי, לצורך טיפול בפציעות ספורט. מאז הוא עבר גלגולים רבים, כמו שימוש בניתוח לב פתוח במטרה לסייע בתהליכי הקרישה הטבעיים בגוף ומניעת איבוד דם בזמן הניתוח. טיפולי PRP בישראל מבוצעים מזה כעשור.

כיום זריקות PRP הן פופולאריות בתחומים רבים ברפואה. השימוש ב-PRP הנו לצורך ריפוי פצעים וכוויות, שימוש בזמן ניתוחים שונים, שימוש לצורכי מעבדה שונים, הזרקות אורטופדיות בדגש על תחום פציעות הספורט, כאשר המילה האחרונה בתחום היא ענף האסטטיקה הקוסמטית. זריקות PRP משמשות רופאי עור ומנתחים פלסטיים לצורך טיפולי אנטי אייג'ינג' שמטרתם לרוב היא הצערת מראה העור וכמובן נחשבות למהפכניות ופורצות דרך בתחום שיקום השיער. זריקות PRP מסייעות בהאטת נשירת השיער, מניעת התקרחות ועידוד צמיחת שיער מחודשת אצל גברים ונשים כאחד.

אם כן, מה זה בכלל טיפול PRP לשיער?

PRP או Platelet rich plasma הוא טיפול מהפכני למניעת נשירת שיער והתקרחות אצל גברים ונשים והוא מסייע בהצמחת זקיקי שיער רדומים. טיפול prp מוצלח ישווה לשיער מראה עבה, צפוף, טבעי ובריא יותר. הטיפול מתאים לנשים וגברים בני כל הגילאים. על פי הנחיות משרד הבריאות, על טיפול prp בישראל להתבצע על ידי רופא מורשה בלבד. בדרך כלל טיפולי prp בישראל המתבצעים בתחום האסטטיקה הפלסטית מבוצעים בעיקר על ידי רופא אשר עבר הכשרה מתאימה ויודע כיצד לבצע את הטיפול על בוריו. כמובן שטרם ביצוע הטיפול יש לקבל ייעוץ מקיף בעניין נשירת השיער מהרופא, זאת כדי לשלול אי התאמה לטיפול למשל במקרה של מחלות שונות מהן סובל המטופל, או במקרה בו יש צורך בעריכת בירור מקיף ומעמיק במטרה לרדת לשורש הבעיה ולהבין את המקור לנשירת השיער ובחירת הטיפול המתאים לבעיה. בהרבה מקרים, מתגלה שטיפול PRP כבר לא יכול לסייע ויש צורך בהשתלת שיער, על הרופא מוטלת האחריות להודיע על כך למטופל. כמובן שטיפול PRP לאחר השתלת שיער זה אחד מהטיפולים שבדרך כלל נמצאים בפרוטוקול הטיפולי לאחר ההשתלה.

מבחנות PRP לאחר מיצוי פלזמה
מבחנות PRP לאחר מיצוי פלזמה

כיצד מתבצע טיפול PRP לשיער?

בטיפול PRP הרופא המטפל לוקח דם מהמטופל. הדם מוכנס למכשיר ייחודי המפעיל כוח צנטריפוגלי על הדם ומסובב אותו במהירות. המטרה היא לבודד את טסיות הדם העשירות בפלזמה. טסיות הדם הינן המרכיב בדמנו שאחראי על קרישת הדם והינן בעלות תפקיד קריטי בתהליכי הריפוי וההחלמה של רקמות הגוף השונות. לאחר מכן הרופא יכניס את טסיות הדם העשירות בפלזמה למזרק ויזריק את הנוזל לקרקפת של המטופל אל החלקים בהם קיימת נשירת שיער מוגברת. הזרקת הטסיות תגרור אחריה תהליכי שפעול רבים בגוף המטופל, שבסופם יוזרמו פקטורי גדילה אל אזורי ההזרקה בקרקפת. פקטורי גדילה אלו תורמים לבניית תאים חדשים ומעודדים תהליכי התחדשות והחלמה ברקמות הקרקפת, ומובילים לצמיחת זקיקי שיער רדומים ולעיבוי השיער הקיים.

או בצורה מסודרת יותר:

הטיפול כולל כמה חלקים המתוארים בתרשים:

  1. לקיחת דם מהמטופל (בדומה לתרומת דם)
  2. הדם נאסף למבחנה (יש כמה סוגים, יש לנו גם מבחנות סלניס)
  3. המבחנה מוכנסת לצנטריפוגה (הפרדת מרכיבי הדם)
  4. שאיבת הטסיות העשירות בפלזמה מהמבחנה
  5. הטסיות מוזרקות לאזור המטופל (קרקפת, עור הפנים, מפרק וכו׳)
תהליך prp

האם הטיפול מוכח מחקרית ?

לאורך השנים התפרסמו מאמרים ומחקרים בג׳ורנלים מוכרים המעידים על יעילות הטיפול ב-PRP. בחרנו בחלק קטן מהם, תוכלו לקרוא עוד על מחקרים PRP. לרוב אנו ממליצים על שילוב הטיפול עם טיפול PRF, מזוטרפיה וטיפולים טופיקלים לצורך תקיפת הבעיה מכל הכיוונים ומיקסום התוצאות.

למה דווקא PRP ?

גורמי גדילה (growth factors) נמצאים בכמות גדולה מאד בטסיות הדם. מדובר בחלבונים המופרשים בתהליך נורמאלי של ריפוי פציעות, הטסיות מופיעות ראשונות לצורך הריפוי. הפעלת הטסיות מתבצעת ברגע המגע ברקמה הפצועה והתחלת הפרש החלבונים המעודדים צמיחה של כלי דם מתחילה. המצב מאופיין גם בהופעת פיברובלסטים, תאים האחראים על יצירת סיבי קולגן, תאים חשובים מאד בטיפולים שונים בנשירת שיער, טיפול בהזדקנות העור וטיפול בבעיות אורטופדיות שונות.

כמה הטיפול עולה ?

מחיר הטיפול הבסיסי הנו 800 ש״ח אך קיימים שילובים נוספים שכדאי לבחון, אפשר לבקר בדף מחיר טיפול PRP לצורך קבלת מידע נוסף.

האם טיפול PRP מתאים עבורי

טיפול PRP מתאים לגברים וגם לנשים הסובלים מהתקרחות. ניתן לבצע את הטיפול בכל הגילאים, אך בטרם הטיפול חשוב לבצע אבחון. לא בכל מקרה של נשירת שיער הטיפול יעיל או נדרש; ישנם מצבים רפואיים הנחשבים להפיכים וזמניים או מקרים בהם הטיפול אינו יעיל (למשל במקרה של מחלת אלופציה אריאטה). בטרם מבצעים את הטיפול יש לבצע אבחון מקיף הכולל בין היתר את אבחון הקרקפת על מנת לזהות האם ישנם זקיקי שערות חיים.

רוצה לדבר ? מלא את הפרטים או התקשר: 058-466-4664

PRP לשיער
5/5

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות prpclinic

PRP clinic הינה קליניקה המתמחה בטיפולים אסתטיים והזרקות PRP, iPRF, PRGF, CGF ומזותרפיה בתל אביב ובחיפה:

טיפולים ריגנרטיביים