משנה לשנה אחוז הגברים והנשים המקריחים בישראל עולה. היום האחוז גבוה מאד וממשיך לעלות. הסיבות להתקרחות מגוונות וכוללות בין היתר סטרס, זיהום אוויר וכמובן נטייה גנטית לנשירה. טיפול באמצעות PRP נחשב לטיפול חדשני ומתקדם מאד. בשנים האחרונות טיפול PRP לשיער תפש תאוצה בכל רחבי העולם והפך לטיפול מוכר לטיפול בנשירת שיער אצל גברים ונשים. הטיפול הנו גם טיפול המשך נפוץ מאד להשתלת שיער וגם לטיפול לפני השתלת שיער לצורך מניעת שוק לוס.

מה אפשר לעשות עם הנשירה ?

הטיפולים לנשירת שיער והתקרחות מגוונים וכוללים ביניהם טיפול תרופתי, זריקות PRP והשתלת שיער.

טיפול PRP לשיער נחשב לטיפול חדשני ופורץ דרך בתחום שיקום ובריאות השיער. בזכות הטכנולוגיה הבטוחה והפשוטה ובעיקר בזכות יעילותו המדהימה בהצמחת שיער, מניעת נשירת שיער והאטת ההתקרחות אצל נשים וגברים.

אז איך הכול התחיל?

סגולות רבות מיוחסות לטיפולי prp בהקשרים שונים של ריפוי הגוף. טיפולי prp הוזכרו לראשונה בספרות האקדמית בשנת 1954, כאשר השימוש הראשוני בזריקות prp נעשה בתחום האורטופדי, לצורך טיפול בפציעות ספורט. מאז הוא עבר גלגולים רבים, כמו שימוש בניתוח לב פתוח במטרה לסייע בתהליכי הקרישה הטבעיים בגוף ומניעת איבוד דם בזמן הניתוח. טיפולי PRP בישראל מבוצעים מזה כעשור.

כיום זריקות PRP הן פופולאריות בתחומים רבים ברפואה. השימוש ב-PRP הנו לצורך ריפוי פצעים וכוויות, שימוש בזמן ניתוחים שונים, שימוש לצורכי מעבדה שונים, הזרקות אורטופדיות בדגש על תחום פציעות הספורט, כאשר המילה האחרונה בתחום היא ענף האסטטיקה הקוסמטית. זריקות PRP משמשות רופאי עור ומנתחים פלסטיים לצורך טיפולי אנטי אייג'ינג' שמטרתם לרוב היא הצערת מראה העור וכמובן נחשבות למהפכניות ופורצות דרך בתחום שיקום השיער. זריקות PRP מסייעות בהאטת נשירת השיער, מניעת התקרחות ועידוד צמיחת שיער מחודשת אצל גברים ונשים כאחד.

אם כן, מה זה בכלל טיפול PRP לשיער?

PRP או Platelet rich plasma הוא טיפול מהפכני למניעת נשירת שיער והתקרחות אצל גברים ונשים והוא מסייע בהצמחת זקיקי שיער חדשים. טיפול prp מוצלח ישווה לשיער מראה עבה, צפוף, טבעי ובריא יותר. הטיפול מתאים לנשים וגברים בני כל הגילאים. על פי הנחיות משרד הבריאות, על טיפול prp בישראל להתבצע על ידי רופא מורשה בלבד. בדרך כלל טיפולי prp בישראל המתבצעים בתחום האסטטיקה הפלסטית מבוצעים בעיקר על ידי רופאי עור, טריקולוגים ומנתחים פלסטיים. כמובן שטרם ביצוע הטיפול יש לקבל ייעוץ מקיף בעניין נשירת השיער מהרופא, זאת כדי לשלול אי התאמה לטיפול למשל במקרה של מחלות שונות מהן סובל המטופל, או במקרה בו יש צורך בעריכת בירור מקיף ומעמיק במטרה לרדת לשורש הבעיה ולהבין את המקור לנשירת השיער ובחירת הטיפול המתאים לבעיה.

טיפול PRP, שימוש באקדח הזרקה
טיפול PRP, שימוש באקדח הזרקה

כיצד מתבצע טיפול prp לשיער?

בטיפול PRP הרופא המטפל לוקח דם מהמטופל. הדם מוכנס למכשיר ייחודי המפעיל כוח צנטריפוגלי על הדם ומסובב אותו במהירות. המטרה היא לבודד את טסיות הדם העשירות בפלזמה. טסיות הדם הינן המרכיב בדמנו שאחראי על קרישת הדם והינן בעלות תפקיד קריטי בתהליכי הריפוי וההחלמה של רקמות הגוף השונות. לאחר מכן הרופא יכניס את טסיות הדם העשירות בפלזמה למזרק ויזריק את הנוזל לקרקפת של המטופל אל החלקים בהם קיימת נשירת שיער מוגברת. הזרקת הטסיות תגרור אחריה תהליכי שפעול רבים בגוף המטופל, שבסופם יוזרמו פקטורי גדילה אל אזורי ההזרקה בקרקפת. פקטורי גדילה אלו תורמים לבניית תאים חדשים ומעודדים תהליכי התחדשות והחלמה ברקמות הקרקפת, ומובילים לצמיחת זקיקי שיער חדשים ולעיבוי השיער הקיים. 

או בצורה מסודרת יותר:

הטיפול כולל כמה חלקים המתוארים בתרשים:

 1. לקיחת דם מהמטופל (בדומה לתרומת דם)

 2. הדם נאסף למבחנה (יש כמה סוגים, יש לנו גם מבחנות סלניס)

 3. המבחנה מוכנסת לצנטריפוגה (הפרדת מרכיבי הדם)

 4. שאיבת הטסיות העשירות בפלזמה מהמבחנה

 5. הטסיות מוזרקות לאזור המטופל (קרקפת, עור הפנים, מפרק וכו׳)

סכמת תהליך ביצוע PRP
סכמת תהליך ביצוע PRP

האם הטיפול מוכח מחקרית ?

לאורך השנים התפרסמו מאמרים ומחקרים בג׳ורנלים מוכרים המעידים על יעילות הטיפול ב-PRP. לרוב אנו ממליצים על שילוב הטיפול עם טיפול PRF, מזוטרפיה וטיפולים טופיקלים לצורך תקיפת הבעיה מכל הכיוונים ומיקסום התוצאות.

למה דווקא PRP ?

גורמי גדילה (growth factors) נמצאים בכמות גדולה מאד בטסיות הדם. מדובר בחלבונים המופרשים בתהליך נורמאלי של ריפוי פציעות, הטסיות מופיעות ראשונות לצורך הריפוי. הפעלת הטסיות מתבצעת ברגע המגע ברקמה הפצועה והתחלת הפרש החלבונים המעודדים צמיחה של כלי דם מתחילה. המצב מאופיין גם בהופעת פיברובלסטים, תאים האחראים על יצירת סיבי קולגן, תאים חשובים מאד בטיפולים שונים בנשירת שיער, טיפול בהזדקנות העור וטיפול בבעיות אורטופדיות שונות.

כמה הטיפול עולה ?

מחיר הטיפול הבסיסי הנו 800 ש״ח אך קיימים שילובים נוספים שכדאי לבחון, אפשר לבקר בדף מחיר טיפול PRP לצורך קבלת מידע נוסף.

רוצה לדבר ? מלא את הפרטים או התקשר: 058-466-4664

  :*שם

  :דואר אלקטרוני

  :*טלפון

  :פניה

  התקשר עכשיו