iPRF – טיפול בגורמי גדילה החל מ-800₪ בלבד

טיפול (IPRF (Injectable Platelet Rich Fibrin הינו טיפול חדשני ופורץ דרך בתחום חידוש, שימור ושיקום השיער. בטיפול משתמשים במיצוי הפלזמה המופק מדמו של המטופל במטרה למנוע את נשירת השיער. כמו כן, לעודד צמיחה של זקיקי שיער חדשים, לחדש רקמות צלקתיות, לטפל בפיגמנטציה ועוד. הטיפול מגובה במחקרים ונמצא יעיל לטיפול בהתקרחות.

 

תוכן העיניינים
iPRF

מה ההבדל בין טיפולי PRP לטיפולי IPRF?

טיפולי IPRF נחשבים לטיפולים מתקדמים יותר מטיפולי פלזמה. למעשה נחשבים לטיפולי "דור שני" בהשוואה לטיפולי PRP לשיער. בדומה לטיפולי PRP, בשלב הראשון של טיפול IPRF הרופא ייקח דם מהמטופל. לקיחת הדם מתבצע כמו בהליך בדיקת דם סטנדרטית. טסיות הדם המועשרות בפלזמה מזוקקות מהדם, תאי הגזע וגורמי גדילה נוספים, ויכניס אותו למכונה מיוחדת שתפעיל עליו כוח צנטריפוגלי.

בשונה מטיפולי PRP, הדם שהוכנס למכונה, יסתובב במהירות נמוכה יחסית. מטרת הסיבובים האיטיים היא לשמור בצורה טובה יותר על שלמות טסיות הדם ולהוציא עימן גם לויקוציטים, ציטוקינים (שהינם סוגים שונים של תאי דם לבנים) ותאי גזע, שהינם גורמים חיוניים המסייעים בתהליך ההתחדשות של תאי הקרקפת. הרכב חומרים זה לאחר ההזרקה מעודד יצירת קולגן, פיברובלסטים ורקמות אלסטין, המשפרות את מצב עור הקרקפת ובכך מאיצות את תהליך ההחלמה וההתחדשות של רקמת הקרקפת. הדבר מתבטא בצמיחה מוגברת של זקיקי שיער חדשים ושימור השיער הדליל המאיים לנשור.

ההליך הצנטריפוגלי הייחודי מוביל ליצירת ריכוז גבוה ואיכותי יותר של גורמי הגדילה ותאי הגזע. כלומר, מצב של עד פי עשר מרוכז יותר בהשוואה לטיפול PRP. בהתאמה מאפשר הגעה לתוצאות טובות יותר ולמראה שיער בריא, צפוף וחזק.

צנטריפוגה ומבחנות לפני הפקת PRP ו-iPRF
צנטריפוגה ומבחנות לפני הפקת PRP ו-iPRF

האם יש לטיפול IPRF תופעות לוואי?

אחד מיתרונותיו של טיפול IPRF היא העובדה כי מדובר בטיפול טבעי ב-100%. הטיפול נחשב לבטוח מאוד באופן יחסי והינו כמעט ללא תופעות לוואי. תופעות הלוואי העלולות להופיע לאחר טיפול IPRF הן נדירות וקלות, כמו למשל אדמומיות מקומית בקרקפת החולפת לרוב לאחר כיומיים או שלושה או שטפי דם קטנים שייעלמו גם הם בתוך ימים ספורים מביצוע הטיפול. אין צורך בהתאוששות לאחר הטיפול ותתכן אי נוחות קלה בלבד באזור הקרקפת במהלך יום הטיפול.

למי מתאים טיפול IPRF?

טיפול IPRF מתאים לגברים ונשים כאחד והינו טיפול מקובל למניעת התקרחות. הטיפול נועד לעידוד צמיחת זקיקי שיער חדשים ולשימור השיער הדליל. לעיתים הטיפול מומלץ בשילוב עם טיפולים משלימים שונים כגון מזותרפיה או ריגנרה לעידוד צמיחת השיער או עם נטילה של תרופות מרשם שונות כמו מינוקסידיל או פנסטרייד, כתלות בדרגת ובדפוס ההתקרחות של המטופל הספציפי.

מטופלים בעלי בעיות בריאותיות שונות לא יוכלו לעבור את הטיפול כלל במקרים מסוימים. כמו כן, הטיפול אינו מתאים למטופל שהינו קרח לחלוטין. במקרה כזה זריקות IPRF יהיו לא אפקטיביות כמו טיפה בים ולא יהיה מנוס מביצוע השתלת שיער. לכן, טרם ביצוע טיפול IPRF חשוב לעבור אבחון מסודר בקליניקה מקצועית. אין תחליף לקבלת ייעוץ אישי מרופא מומחה בתחום שיקום השיער. חשוב לציין שבמדינת ישראל רופא מורשה בעל רישיון משרד הבריאות הוא בעל המקצוע היחיד הרשאי לבצע זריקות PRP או IPRF.

הזרקת PRF לשיער
הזרקת PRF לשיער

הזרקת PRF לשיער

בנוסף, זריקות IPRF מומלצות במקרים רבים גם לפני ואחרי השתלת שיער. לדוגמה במקרה בו המטופל אינו מקריח מספיק או צעיר מדי, ולכן עדיין אינו מתאים לעבור השתלת שיער. במקרים מסוג זה ניתן לבצע בינתיים טיפול iPRF כטיפול משמר לשיער הקיים. כמובן שהמטרה היא לעודד צמיחת שיער מחודשת עד שיתאפשר לעבור השתלה. הטיפול גם מומלץ לפני ההשתלה לצורך הפחתת הסיכוי לשוק לוס. שוק לוס הנה תופעה של נשירת שיער מוגברת באזור ההשתלה או שממנו נלקחים הזקיקים. לאחר השתלת שיער הטיפול מומלץ על ידי רבים מהרופאים המומחים בתחום השיער. רופאים בעלי שם עולמי ממליצים על הטיפול כטיפול משלים למיקסום תוצאות השתלת השיער ולמראה שיער צפוף, חזק ובריא.

למה אני יכול לצפות ?

הצפי הוא לתחילת קבלת תוצאות ראשוניות לאחר 3 חודשים מהטיפול הראשון.
יש צורך בסדרת של 3 טיפולים ולאחר מכן מומלץ להגיע לטיפול חיזוק כל חצי שנה.

ליצירת קשר בנושא iPRF או נשירת שיער: 058-4664664

 

 

 

IPRF
5/5

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות prpclinic

PRP clinic הינה קליניקה המתמחה בטיפולים אסתטיים והזרקות PRP, iPRF, PRGF, CGF ומזותרפיה בתל אביב ובחיפה:

טיפולים ריגנרטיביים