טשטוש סימני מתיחה או העלמה באמצעות טיפול PRP

תוכן העיניינים

במהלך חיינו, אנו עוברים שינויים רבים, ובכללם גם שינויים בגופנו. ולפעמים השינויים הללו מותירים עלינו סימנים וצלקות. סימני מתיחה הם אחד הסממנים המוכרים בעקבות שינויים בגוף. הם שכיחים אצל בני נוער, וגם נשים לאחר לידה. כמו גם כל מי שעבר ירידה או עלייה מהירה במשקל הגוף. טיפול PRP יכול לסייע לשיקום מראה העור וטשטוש הסימנים.

מהם סימני מתיחה

סימני מתיחה
סימני מתיחה

 

העור שלנו עובר תהליך קבוע של מתיחה בכל תנועה שאנו עושים, וגם במהלך השינויים בגוף כמו גדילה והריון. ומסיבה זו גמישות היא אחת התכונות המרכזיות של העור. אך לעתים המתיחה גדולה מידי ממה שהעור יכול לשאת, ואז מתרחשת התופעה המביאה לסימני מתיחה. בעצם מדובר בקריעה של סיבי האלסטין, וסידור אבנורמלי של סיבי הקולגן בדרמיס. בנוסף ישנה הידקקות של שכבת העור העליונה. והתוצאה היא סימני צלקות שקועות. הן מופיעות בצורה מוארכת ובעלת גוון ורוד, ולאחר כמה חודשים יקבלו גוון לבנבן.

 

סימני מתיחה הם תופעה שכיחה בקרב נשים בהריון. כאשר הבטן גדלה וישנה גם עלייה כללית במשקל, באופו טבעי נוצרת מתיחה חזקה בעור. כאשר מדובר בנשים בהריון, הסימנים מופיעים בדרך כלל באזור הבטן וצידי הירכיים. אך לא רק נשים בהריון סובלות מהבעיה, גם נערים ונערות בגיל ההתבגרות יכולים לסבול מהתופעה. אנשים הסובלים מעודף משקל ובודי בילדרים. ואצל אלו התופעות יכולות לבוא לידי ביטוי במותניים והגב התחתון, בישבן וצידי הירכיים, פנים הזרועות והחזה.

 

וכאשר מופיעים סימני המתיחה אנו מייד שואלים את עצמינו האם מדובר בתופעה חולפת? או האם נגזר עלינו לחיות איתם ולהרגיש לא בנוח בכל פעם שנלך לחוף הים או עם גופיה חשופה?

העלמת סימני מתיחה

סימני מתיחה הם אינם בעיה רפואית, אך הם בעיה אסתטית מטרידה מאוד. מחקרים רבים ניסו למצוא את השיטות להסרתם או מניעתם. אך בפועל אין שום דרך להסרה מוחלטת.

90% מהנשים ההרות סובלות מסימני מתיחה. הן מקוות שהסימנים ייעלמו לאחר הירידה במשקל. ורבות מהן מקפידות לעסוק בפעילות גופנית, ומקפידות על דיאטה. אך בפועל לא נמצא שום קשר בין הדברים הללו – הם אינם מסייעים בשיפור המצב.

על מנת להעלים סימני מתיחה יש צורך בטיפולים מתאימים. לא נמצאה הדרך להסרה מוחלטת, אך נמצאו הדרכים לטשטש אותם באופן משמעותי, כאשר טיפול PRP לסימני מתיחה מסתמן כאחת האפשרויות המעשיות ביותר להעלמת הסימנים. 

כפי שהסברנו, הופעת סימני המתיחה היא אינה רק סימן חיצוני על העור, אלא צלקת של ממש המתרחשת בשכבות עמוקות של העור. ומסיבה זו הסרת הצילוק אינה פשוטה. הטכניקות היעילות ביותר להעלמתן הן טכניקות המעודדות התחדשות טבעית של הרקמות. מסיבה זו טיפול PRP לסימני מתיחה יכול לספק את התשובה. הטיפול הנו בין הטיפולים הבודדים שבאמת עובדים, הטיפול נבדק מחקרית.

מהם טיפולי PRP

לפני הכל, שיעור קצר בביולוגיה של הגוף האנושי. הדם שלנו מכיל טסיות דם, והן ידועות בזכות תפקידן בקרישת הדם. למשל כאשר יש לנו חתך קטן בעור, מייד טסיות הדם נכנסות לפעולה. הן נדבקות אחת לשנייה ויוצרות סוג של פקק המונע את זרימת הדם.

אך עבודתן של טסיות הדם אינה מסתיימת בעצירת דימום. יש להן תפקיד חשוב מאוד בהתחדשות הרקמות. הן מפרישות גורמי גדילה, כלומר חלבונים המעודדים את התחדשות הרקמות; וזהו חלק חשוב מאוד ביכולת של הגוף לרפא פציעות. טיפול prp, מבוסס על אותם גורמי גדילה טבעיים הנמצאים בטסיות הדם. הטיפול רותם את התהליכים הביולוגיים הטבעיים של הגוף, לצורך עידוד התחדשות הרקמות באזורים בהם רוצים לטפל.

PRP (Platelet-rich plasma therapy) הוא טיפול המבוסס על הזרקת פלסמה עשירה בגורמי גדילה שזוקקו מתוך טסיות הדם. זהו אינו חומר זר, אלא חומר הקיים באופן טבעי בגופו של המטופל. זוהי שיטת טיפול ידועה ומקובלת בעולם הרפואה.

טיפול prp לסימני מתיחה, כמו כל יתר טיפולי PRP, מתחילים בלקיחת דם מהמטופל. את הדם מעבירים תהליך צנטריפוגלי המפריד בין מרכיבי הדם ומאפשר לבודד את טסיות הדם וגורמי הגדילה. ולאחר מכן ניתן להזריקם אל האזור בו נמצאים הסימנים. כך נוכל לעורר תהליך טבעי של התחדשות רקמות, אשר יחליף את הרקמות המצולקות ברקמות חדשות ובריאות.

טיפול PRP הוא טיפול קצר. הוא אינו דורש זמן התאוששות, ומייד לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרה ללא שום מגבלה.

על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר מומלץ לעשות סדרה של 3-4 טיפולים. מכיוון שהטיפול נועד לעורר תהליכי התחדשות רקמות טבעיים, הדבר לוקח זמן. תוצאות ראשוניות יראו כחודשיים לאחר הטיפול.

תהליך PRP
תהליך הטיפול ב-PRP

מתי מטפלים בסימני מתיחה?

כאשר מופיעות הצלקות, נשים רבות עשויות לחשוב שהן ייעלמו לאחר שירדו במשקל. ולכן הן מתעלמות מהן בשלב הראשוני. אך הסימנים לא ייעלמו מעצמן, ודווקא השלב הראשוני הוא השלב הקריטי בטיפול. המועד האופטימלי לטיפול בסימני מתיחה הוא כאשר הן בשלב הוורוד. זהו הזמן האידאלי לפנות אל טיפול prp. בשלב זה ניתן לקבל את התוצאות הטובות ביותר, והעלמה כמעט מוחלטת של הסימנים.

 

אך גם אם עברו שנתיים או יותר, וסימני המתיחה לא טופלו, עדיין לא מאוחר. גם לאחר 4 שנים עדיין ניתן לבצע טיפולי PRP להסרת סימני מתיחה ולהשיג שיפור במצב. גם בתקופה זו אנו יכולים לשפר את מרקם העור והמראה באמצעות עידוד ייצור האלסטין והקולגן. ועל הדרך ניתן ליהנות משיפור המראה האחיד והחלק של העור.

בעזרת טיפולי PRP לסימני מתיחה נוכל לסייע להחזיר את המראה היפה והחיוני של העור. וזאת באמצעות טיפול מהיר המבוסס על עידוד התחדשות טבעית.

טיפול prp – תופעות לוואי

האם ישנן תופעות לווי לטיפולי PRP?

הזרקת פלסמה עשירה בטסיות דם היא הליך בטוח, מאושר ומפוקח על ידי משרד הבריאות. רק באחריותכם לוודא כי אתם עוברים את הטיפול במרפאה מפוקחת ומאושרת, הפועלת על פי התוויות משרד הבריאות.

התהליך נחשב לתהליך בטוח, מכיוון שאין כאן החדרה של חומר זר לגוף. הליכים שונים ברפואה האסתטית עשויים לגרום לתופעות לוואי כתוצאה מהחדרה של חומר זר לגוף, ותגובת הגוף לאותו החומר. בטיפול PRP אנו בסך הכל מחדירים גורמי גדילה המזוקקים מתוך דמו של המטופל.

תופעות הלוואי הן בדרך כלל מקומיות (באזור ההזרקה) וחולפות במהירות ללא צורך בהתערבות רפואית.

טשטוש הסימנים באמצעות טיפול PRP

אין צורך להתבייש ללכת לים לאחר ההיריון. ניתן לטשטש את סימני המתיחה בישבן, בבטן ובכל מקום אחר. זה נעשה באמצעות סדרת טיפולים. לרוב יש צורך ב-3-4 טיפולים קצרים ומהירים. תוצאות ראשונות יגיעו לאחר מספר שבועות.

מעוניין/ת בהסרת סימני המתיחה? PRP CLINIC היא מרפאה ייחודית המתמחה בטיפולים המבוססים על גורמי גדילה. אנו עושים שימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר ומציעים לכל אחד ואחת טיפול מקצועי בהתאמה אישית. אתם/ן מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ ללא התחייבות.

 

ליצירת קשר בנושא: 058-4664664

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות prpclinic

PRP clinic הינה קליניקה המתמחה בטיפולים אסתטיים והזרקות PRP, iPRF, PRGF, CGF ומזותרפיה בתל אביב ובחיפה:

טיפולים ריגנרטיביים